بازی مسابقه ای Wreckfest بعد از ۴ سال تلاش سازندگان توانست به یکی از شگفت انگیزترین و لذت بخش ترین مسابقات بازی سال تبدیل شود. مسابقات پر زرق و برق در کنار تمامی مراحل متفاوت به شیرین تر شدن بازی افزوده. بازی Wreckfest هم اکنون بر روی پلتفرم های pc ،ps4 و xbox1 قابل اجرا می باشد.

pc      ps4        xbox1          بازی Wreckfest


سازندگان بازی Wreckfest

کمپانی THQ Nordic و Bugbear Entertainment در ساخت بازی wreckfest همکاری به عمل آورده اند. این بازی در بین تک تک منتقدین به خوبی خود نمایی کرده و جز یکی از بازی های محبوب مسابقه ای اتومبیل رانی حال حاضر به حساب می آید.

گیم پلی بازی Wreckfest

شما در بازی Wreckfest برای بازگشایی مسابقات و بالا بردن تعداد راننده ها، سطح خود را باید ارتقا بخشید. شما با بالا بردن سطح XP خود می توانید به طور منظم به خرید اتومبیل های جدید بپردازید. نکته اینجا است که حتی اگر تا پایان بازی برنده میدان نباشید امتیاز اندکی در همین خصوص کسب خواهید کرد.

بازیکن می تواند مسابقه را بصورت ساده به پایان برساند و امتیاز بیشتر نیز کسب نماید. او می تواند با ضرب و شتم بین رقیبان امتیاز بیشتری دریافت کند. از همین رو یک پایان جنجالی به نفع بازیکن می باشد. بازیکن با ایجاد هرج و مرج و تله گذاری می تواند رقیب را از میدان به در کند. (همچنین او می تواند با موتور از سر موانع و حصارهای چوبی پرش نماید و پل تخریب شده را تحویل رقیبان خود دهد).

بازی Wreckfest به بی رحمانه ترین حالت ممکن مبارزه بین افراد حاضر در میدان مسابقه را فراهم می سازد. هر چقدر در این میدان بی رحم تر باشند پیروزی از آنِ آنهاست.

حالت های عبور مسابقات

یکی از حالت های تخریب گر رقیبان Derbys نام دارد. اینجا جایی است که شما سعی می کنید ماشین رقیبان را به مکعب های مچاله شده تبدیل کنید. شما باید از طرُق مختلف رقیبان را از صحنه حذف کرده و به پیروزی و کسب امتیاز بیشتر دست یابید. همچنین مسیرهای مسابقه بیضی شکل می باشند. صحنه ای از این حالت را در عکس شماره ۱ مشاهده کنید.

بازی Wreckfest
عکس شماره ۱: صحنه تخریب گر رقیبان

هر حالتی که در بازی طراحی شده، علاوه بر نوع تخریب مبارزات از نوع بصری نیز بسیار چشم گیر است.

کوبیدن به خودروی رقیب، تخریب مسیر پشت سر، ایجاد تله های مختلف و شلیک به رقیبان از کارهای امکان پذیر در این بازی می باشد.

آسیب در بازی Wreckfest دارای دو حالت نرمال و واقع گرایانه است.

در حالت نرمال شما و بازیکنان می توانید بیش از سهم عادلانه خود به دیگران آسیب برسانید. زیرا تاثیرات ضرب و شتم های سنگین تر در مسابقات به خوبی رویت می شود.

حال در شرایط واقع گرایانه، اتفاقات سخت تر و هیجان انگیز تر هستند. مسابقه های طولانی تر آزمایشی با (کمترین آسیب رساندن به دیگران) به بقا و ماندن در مسابقه کمک می کند. از همین رو بازی بیشتر به طول می انجامد و لذت بخش تر خواهد بود.

هیچ زمانی برای تعمیر خودرو شما وجود ندارد و اگر با تخریب مواجه شدید باید از ابتدا بازی را شروع نمایید. اما بعد از شروع باید ابتدا حالت نرمال را پیش بگیرید تا بتوانید به موقعیت و سرعت مطلوب دست یابید.

زمانی که شما رانندگی خود را مدیریت می نمایید ریتم صحیح فیزیکی اتومبیل را به رخ دیگر رقیبان می کشید. بعضی از تعادل حالت خودرو ها، واقعا شگفت انگیز به نظر می رسند.

انتقال بین سطوح مختلف مسیر در حد مطلوبی احساس خوبی به بازیکن می دهد. حتی این موضوع با وجود آب و هواهای مختلف و لغزش در مسیر لذت بخش است.

لاستیک اتومبیل با سطح خاک اصطکاک ایجاد کرده و مانع از لغزش می شود. در این بین صداهای بسیار جالبی نیز برای حس واقعی بودن به بازیکن منتقل می گردد.

هر نوع خودرویی که انتخاب می کنید برای شما حس کاملا متفاوتی را به وجود می آورد. برخی از آنها سنگین تر و آهسته تر و برخی سبک تر و تند تر هستند. اما خودرو های سبک تر مستعد آسیب بیشتری از سوی رقیبان می باشد. در عکس شماره ۲ صحنه ای از مسابقات به چشم می خورد.

بازی Wreckfest
عکس شماره ۲: صحنه ای از مسابقات بازی Wreckfest

شما با ارتقا بخشیدن به اتومبیل خود می توانید آن را با کمی شاسی قوی تر، قدرتمند سازید. البته هیچ راهی وجود ندارد که شما از آسیب کاملا در امان بمانید. اما تمامی این اتفاقات به پیروزی و نوع امتیازات شما مربوط می شود.

علاوه برتجربه مسابقه با هوش مصنوعی، بازی قابلیت آنلاین و گروهی را در اختیار بازیکنان نیز قرار می دهد. بازیکن می تواند با سرور اختصاصی خود به رقابت با دوستان خود بپردازد و از این موضوع بسیار لذت ببرد. زیرا در بخش هوش مصنوعی بعد از گذشت مدتی همه چیز کسالت بار خواهد شد.

گرافیک و موسیقی بازی Wreckfest

سازندگان، موسیقی های سنگین راک را در حین مسابقات پخش می کنند و پس از گذشت مدتی که حس موسیقی تنفرانگیز  می شود موزیک، دیگر به گوش نمی رسد. البته وجود منو در این بخش به شما برای انتخاب آهنگ مورد علاقه خود اختیاراتی می دهد. همچنین شما با گوش سپردن به موسیقی های بازی می توانید آن را بهتر درک نمایید.

صدای اتومبیل به قدری گرفته و بلند است  که حس می کنید او عصبانی و خشن می باشد. گرافیک بازی نیز به همین روال خوب و چشم گیر طراحی گشته است.

طراحی اتومبیل و مسیرهای مسابقات کاملا مطلوب و لذت بخش است. جزئیاتی مانند تابش خورشید و اشعه های نور در میان شکاف های درختان به خوبی دیده می شود.

Replay به شما امکان این را می دهد تا بهترین لحظات خود را تحسین کنید. بعضی از صحنه ها ارزش مشاهده چندین بار را دارد.

در نهایت بازی Wreckfest

بازی Wreckfest بر خلاف دیگر بازی های مسابقه ای تنها به مسائل مدرن و به روز بسنده نمی کند. بلکه ادغام مسائل مدرن و کلاسیک، او را از دیگر بازی های این چنینی متمایز می سازد. پرداختن به مسائل جزئی در کنار منوها و موسیقی متن، آن را تبدیل به یک عنوان پر زرق و برق کرده است. همچنین وجود مبارزات در خشن  ترین حالت ممکن رضایت بازیکنان را به دنبال دارد. مجموعه ای از اتومبیل های مختلف، Wreckfest را به یک بازی سرگرم کننده و شاد بدل می کند. مطمئنا تمامی بازیکنان از تجربه آن لذت خواهند برد.

بازی Wreckfest هم اکنون بر روی پلتفرم های pc ،ps4 و xbox1 قابل اجرا می باشد.

لطفا نظرات خود را درباره این بازی برای من، گروه crocogame و دوستانتان به صورت دیدگاه در پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.


نکات مثبت

  • راندن هر اتومبیل، دارای احساس متفاوت می باشد.
  • تخریب پذیری بسیار
  • پاداش های فراوان
  • چالش های ارزشمند
نکات منفی
  • موسیقی راک زننده
  • باگ های فراوان در تخریب ها
  • وجود برخی تخریب های مصنوعی
  • پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *