برخی از بازی ها مانند جوجه اردک زشت هستند. زیرا به هنگام تولد همه از آنها بیزارند ولی با گذشت مدتی تبدیل به پرنده ای زیبا می شوند. برخی از بازی ها احتمالا از پایه قوی شروع نمی شوند و با گذشت زمان شروع به درخشیدن می نمایند. در ادامه با ۱۲ بازی ای که روز به روز بهبود یافته اند آشنا خواهید شد. در ادامه با ۱۲ بازی بی پایان ما آشنا شوید.

Final Fantasy XIV دوازدهمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۱: بازی Final Fantasy XIV

هفت سال پیش، پس از اولین راه اندازی بازی Final Fantasy XIV، این محصول چندان جالب ظاهر نشد. بازیکنان از ماموریت های ناقص، عملکرد ضعیف و مشکلات فراوان شکایت کردند. بررسی این بازی در بخش آنلاین، فاقد شخصیت، پیوستگی و فرح بخشی بود. از همین رو نمرات کمی از منتقدین دریافت نمود.

مدیر کمپانی Square Enix اعلام کرد:

ما می دانیم نام تجاری Final Fantasy به شدت با شروع بدی آغاز گشت اما از موفقیت آن در آینده اطمینان دارم.

پس از آنکه سرورهای این بازی، در سال ۲۰۱۲ خاموش شدند همزمان با لغو نسخه PS3، در نهایت Square Enix تصمیم گرفت به جای بخش MMO یک نسخه کامل از بازنویسی بازی Final Fantasy XIV: Realm Reborn را در سال ۲۰۱۳ برای PC عرضه کند.

خوشبختانه تقریبا تمامی قسمت های اصلی و مبارزات جهان باز، بهبود یافت. نسخه ps3 و در ادامه نسخه ps4 حتی بهتر از pc ظاهر گشت. علاوه بر این تعدادی به روز رسانی رایگان و بسته های DLC گسترده تر به طور مداوم بازی را بهبود بخشید. ۴۰ ساعت به محتوای جدید داستانی اضافه شد و معرفی دنیای جدیدی در زیر آب (که همراه با ۵۰ ساعت دیگر در بخش داستانی بود) نیز به وقوع پیوست.

به طور خلاصه بازی Final Fantasy XIV در سال ۲۰۱۰ هواداران خود را از دست داد. مسلما اگر بازی از همان ابتدا به خوبی حال بود، ارزش بالاتری داشت.

No Man’s Sky یازدهمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۲: بازی No Man’s Sky

بازی No Man’s Sky پس از انتشار، سازندگان را حسابی ناامید کرد. دنیای بازی با اینکه وسیع و گسترده بود ولی بسیاری از بخش های آن خالی یا تکراری بود. بازیکنان اغلب در این بازی گیج و گمراه و بعضا ناامید، به کاوش می پرداختند.

سازندگان یک حالت خلاقانه را برای زنده نگه داشتن بازی فراهم ساختند. چند ماه بعد یک بروز رسانی جدید با وسایل نقلیه زمینی وارد شد. به تازگی یکی دیگر از به روز رسانی های جدید پشتیبانی چند نفره، ۳۰ ساعت محتوای داستانی و موضوعات دیگر را به بازی اضافه کرد.

با این حال بازی No Man’s Sky طرفداران بسیاری را از دست داد. نیروی اسرار آمیزی در هدایت دنیای بی نظیر این بازی خط و مشی خاصی ساخت. این بازی همراه با یک بروز رسانی جدید به کنسول xbox1 نیز راه یافت. طبق گفته های شرکت سازنده این بازی ارزش بازبینی دارد.

Rainbow Six Siege دهمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۳: بازی Rainbow Six Siege

بازی Rainbow Six Siege در سال ۲۰۱۵ با استقبال مثبت آغاز شد. اما با گذشت مدتی با بارش انتقادات رو به رو گشت. بازیکنان با مسائل مختلفی از جمله تاخیرها و عدم تعادل چندگانه مواجه شدند. با اینکه روز به روز تعداد بازیکنان افزایش می یابد اما تغییرات چشم گیری در بازی ظاهر نمی شود.

در حال حاضر Siege تقریبا یک بازی کاملا متفاوت است. با گذشت مدتی کاربران این بازی به ۲۰ میلیون رسید. هم اکنون تعادل به بازی بازگشته و اشکالات بسیار نادری وجود دارد. در بخش تیراندازی، DLC جدیدی به صورت رایگان در دسترس بازیکنان قرار گرفت. این امر به شرایط پیشرفت بازی بیش از حد کمک کرد.

نقشه های رایگان و پوسته ها به علاوه کاراکترهای جدید به طور مداوم بازیکنان را به بازی مجدد Siege ترغیب می کند.

کمپانی Ubisoft اعلام کرد به حمایت این بازی ادامه می دهد تا تعداد سرورهای خود را به ۱۰۰ اپراتور برساند.

Friday the 13th نهمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۴: بازی Friday the 13th

بازی ترسناک Friday the 13th با مشکلات بسیاری آغاز شد. این بازی نمره بسیار کمی از منتقدین دریافت کرد. در حال حاضر مشکلات بازی به صورت کامل رفع نشده اما توانست با کمی بهبود بازیکنان را راضی نماید.

بازی Friday the 13th با تمامی مشکلات بسیار سرگرم کننده است. شما می توانید با دوستان خود برای فرار از جهنم  نقشه بکشید و از تک تک لحظه ها لذت ببرید.

Illfonic سازنده این بازی گفته: ما به بهبود بازی ادامه می دهیم و امیدواریم بخش تک نفره را وارد آن سازیم.

Rocket League هشتمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۵: بازی Rocket League

بازی Rocket League با هیچ مشکلی رو به رو نشد یا حداقل کسی مشکلی با آنها نداشت. این یک بازی چند نفره و سرگرم کننده بود.  با این حال می توان گفت Rocket League بازی متفاوتی است. این بازی در سال ۲۰۱۵ متولد شد و در همان ابتدا با قیمت مناسب عرضه گشت.

این بازی در ظاهرمثل بازی های تک بعدی FIFA و Cars 3: Driven to Win است اما این موضوع فقط در ظاهر آن است چرا که به راحتی می توانید این بازی را تا ۲ سال مستمر انجام دهید.

در دو سال اخیر بازی Rocket League تکامل یافته و بسیاری از حالات جدید به آن افزوده شده است. در حال حاضر بازی امکانات مختلفی مانند: بسکتبال با اتومبیل، ابر قهرمانان با اتومبیل، والیبال با اتومبیل و از زمان انتشار بیش از ۳۳ میلیون بازی وارد بازار شده است.

یک نقشه جدید ماه پیش وارد بازی شده و کمپانی سازنده همچنان در پی ارتقا Rocket League است.

جای تاسف دارد که این بازی زیبا و پر طرفدار، از سوی شرکت سازنده برای کشور ایران تحریم شده است.

Mass Effect: Andromeda هفتمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۶: بازی Mass Effect: Andromeda

پس از موفقیت اصلی بازی Mass Effect توقع بازیکنان از نسخه چهارم بازی بالا بود. سازندگان داستان بازی را به یک کهکشان، کاراکتر و مکان جدید برای کشف منتقل کردند. از همین رو مشکلات جدیدی ظاهر گشت. همچنین انیمیشن ها و شخصیت ها ناقص به نظر می رسیدند.

کمپانی EA و BioWare هر دو سازندگان این بازی به حساب می آمدند و از همین رو به فکر چاره ای برای مشکلات آن بودند. هم اکنون بازی Mass Effect: Andromeda بهبود یافته و با اینکه کامل نیست یکی از بهترین مبارزات را شامل می شود. در حال حاضر در لیست بازی های ما قرار گرفته و ارزش تجربه دوباره را دارد.

Grand Theft Auto Online ششمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۷: بازی Grand Theft Auto Online

هنگامی که بازی Grand Theft Auto V در سال ۲۰۱۳ عرضه شد فاقد مسائل مهم بود. این بازی وسیع و جهان باز به بازیکن امکان گشت و گذار و فعالیت های خاص را می دهد. برخی از مشکلات ناامید کننده در بخش آنلاین وجود داشت.

هر یک از شما ممکن است مانند من، بازی را به اینترنت متصل کرده باشید و سپس با ناامیدی به بخش تک نفره بازی برگشت باشید. اما هم اکنون GTA Online یک نهاد کاملا متفاوت با GTA V پنج سال پیش است.

به روز رسانی Heists در سال ۲۰۱۵ به بخش چند نفره ساختار بیشتری افزود و همچنین ماموریت های هدفمند تری به اضافه شدند.

گیم پلی بازی در بخش آنلاین شامل ماموریت های پیچیده تری بود. از همین رو برنامه ریزی و کار گروهی عمیق تری را طلب می کرد. کمپانی Rockstar در خصوص نژادها و موارد دیگر به طور مداوم در حال بهبود بازی می باشد.

تا امروز ماموریت های جدید، تخفیف ها و موارد منحصر به فرد در اختیار بازیکنان قرار گرفته و شرکت سازنده نسخه جدیدی از GTA V را به طور خاص طراحی کرده و مردم را به بازی بهبود یافته خود تشویق می کند.

Warframe پنجمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۸: بازی Warframe

بازی Warframe در سال ۲۰۱۳ عرضه شد. این بازی از همان ابتدا از طرف منتقدین و بازیکنان به طور جدی رد شد. سازندگان، بخش تیراندازی RPG را در حد بالایی ارتقا دادند. آنها همچنین بخش های رایگان را نیز وارد بازی نمودند.

کمپانی Digital Extremes به طور مداوم بازی Warframe را به روز رسانی می کند. محتوای جدید و گسترش یافته باعث جذابیت بازی می شود. DLC جدیدی بخش جهان باز، چرخه شبانه روز، چندین مینی گیم جدید، دشمنان اضافی و مسائل دیگر را در سال ۲۰۱۷ به صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار داد.

سازندگان برای بهبود این بازی حتی مسائل بسیار جزئی مانند عناصر UI را تغییر دادند. این بازی فراتر از آن چیزی است که بتوان آن را نادیده گرفت.

Ghost Recon: Wildlands چهارمین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۹: بازی Ghost Recon: Wildlands

Ghost Recon: Wildlands شاید بازی کوچکی به حساب بیاید ولی کاری کرد که کمپانی Ubisoft در این بازی ایستا نباشد. این بازی مشابه Rainbow Six Siege به طور مداوم در حال ارتقا و بهبود بود. یک DLC رایگان، بخش داستانی جدید، ماموریت های جدید و همچنین بهبود جزئی تمامی قسمت ها را شامل می شد.

از زمان انتشار تا به امروز بخش کاملا جدید PvP به نام Ghost War (در سال ۲۰۱۷) به بازی افزوده شده. این بخش شامل ۸ نقشه و ۱۲ حالت جدید می باشد.

کمپانی Ubisoft اعلام کرد: حداقل برای یک سال دیگر به پشتیبانی Wildlands ادامه خواهد داد.

ماه های آینده، محتوا و حالت های جدید به این بازی افزوده خواهد شد. مطمئنا تجربه این بازی هم اکنون شیرین تر از گذشته خواهد بود.

Hearthstone: Heroes of Warcraft سومین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۱۰: بازی Hearthstone: Heroes of Warcraft

بازی  Hearthstoneهمانند دیگر بازی های ساخته Blizzard دارای قدرت فوق العاده ای بود. مکانیک بازی به همراه نام تجاری شرکت سازنده، توانست به خوبی ظاهر شود.

مهمتر از همه، Hearthstone دارای عمق کافی برای نگه داشتن علاقه مندان تا به امروز بوده است. حدود پنج سال از انتشار بازی می گذرد و بازیکنان می توانند از آن به صورت رایگان لذت ببرند.

کمپانی Blizzard همچنان محتوای جدید برای TCG منتشر می کند. این شرکت اخیرا یک توسعه جدید به نام The Witchwood منتشر کرد. این بخش ۱۳۵ کارت را به بازی می افزاید. یک حالت جدید در مدت کوتاهی وارد بازی شد و توانست محتوای بازی را به طرز عجیبی تکان دهد.

حالت های تک نفره مانند Dungeon Run توانست توجه بازیکنانی که به بخش PvP علاقه دارند را جذب کند. این بخش به تنهایی مدتی طولانی بازی را حفظ کرد.

Hearthstone مانند دیگر بازی های Blizzard مدت زمان طولانی ماندگار خواهد ماند و مطمئنا شاهد اتفاقات بهتر نیز خواهیم بود.

Final Fantasy 15 دومین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۱۱: بازی Final Fantasy 15

بازی Final Fantasy XV برای استقبال مثبت راه اندازی شد اما از سال ۲۰۱۶ تاکنون تغییرات بسیاری کرده است.

کمپانی Square Enix برای سازگاری با PC نسخه Royal را منتشر کرد. آنها بعد از ۱۵ سال راه اندازی بازی قصد تغییرات مفید را بر روی آن داشتند.

نسخه Gladiolus به بازیکنان حس قهرمان گونه می دهد و آن ها را به دنبال اکتشافات مختلف می کشاند.

نسخه Prompto این بازی را به یک تیرانداز شخص ثالث تبدیل می کند. البته بخش چند نفره برای تمامی علاقه مندان به بخش گروهی نیز قرار گرفته است.

کمپانی Square Enix گفته: ۴ اپیزود دیگر نیز در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهند شد. شما مطمئنا از بازی های در راه، به اندازه Assassin’s Creed و Shadow of the Tomb Raider نیز لذت خواهید برد.

Dota 2 اولین از ۱۲ بازی بی پایان

12 بازی بی پایان
عکس شماره ۱۲: بازی Dota 2

Dota 2 مسلما یکی از اولین عناوینی بود که سرویس کاملا درستی در اختیار داشت. این بازی به صورت رایگان عرضه شد و از همان بدو تولد عالی بود. این بازی یکی از بهترین MOBA های ساخته شده و کمپانی Valve از سال ۲۰۱۳ این بازی را برای هرچه بهتر شدن به صورت مداوم پشتیبانی نموده است.

نقشه های جدید، اصلاحات مکرر، موتور جدید و محتوای بروز به بازی افزوده شده. البته وجود کاراکترهای جدید در هر زمان بازی را تکان می دهد. به طور خلاصه این بازی بعد از ۵ سال هنوز هم در حال رشد است. این موضوع نشان می دهد هیچ نشانه ای از کند شدن مسیر بازی وجود ندارد. مسلما Dota 2 ارزش تجربه را دارد.

لطفا نظرات خود را درباره تمامی بازی های این مقاله برای من، گروه crocogame و دوستانتان به صورت دیدگاه در قسمت پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.

خرید بازی Final Fantasy XV Royal Edition

خرید بازی Tom Clancy’s RainbowSix Siege Advanced Edition

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *