برای حذف بازی ها در PS4 شما به هارد دیسک نیاز ندارید. هر کس که یک کنسول ps4 در اختیار دارد مطمئنا می داند کنسول ۵۰۰ گیگابایت با TB1 هارد تقریبا همان ذخیره سازی مورد انتظار قرار می گیرد. بازی های کوچک indie غالبا چند گیگابایت مصرف می کند و بازی های گسترده تر AAA می توانند بیش از ۵۰ گیگابایت ظرفیت هارد را اشغال نمایند. جدا از اینکه یک هارد دیسک خارجی خریداری نمایید احتمالا مجبور می شوید بازی های قدیمی خود را حذف نموده تا فضای جدیدی برای خود باز نمایید.

نگران نباشید، با این وجود، همیشه می توانید بازی های حذف شده را از دیسک یا فروشگاه PlayStation Network بازگردانید و دوباره نصب کنید، بدون اینکه هرگونه پیشرفت ذخیره را از دست ندهید (حذف بازی فقط حذف برنامه از هارد دیسک است). در اینجا نحوه حذف و بازیابی بازی های PS4 را برای شما به ارمغان می آوریم.

حذف بازی از LIBRARY شما

گام ۱: بازی مورد نظر را به سمت حذف هدایت کنید. این آیکون هم در منو سریع و هم در library شما یافت می شود. در بخش ابزار، نوار سمت راست پیدا خواهد شد.

کنسول ps4

گام ۲: برای هایلایت کردن بازی مورد نظر دکمه Options را از روی کنترلر خود فشار دهید تا بازی شما منتخب شود.

کنسول ps4

گام ۳: اسکرول خود را بر روی Delete برده و انتخاب خود را با فشار دادن گزینه OK پاک نمایید.

کنسول ps4

حذف یک بازی از سیستم STORAGE

اگر فضای موجود را پاک می کنید، ممکن است بخواهید بازی ها را از منوی storage سیستم خود حذف کنید. منوی ذخیره سازی بازی ها را به ترتیب اندازه، این موضوع به شما کمک می کند تا بازی ها برای شناسایی آسانتر در دست قرار بگیرد و نشان می دهد کدام بازی فضای بیشتری لازم دارد.

گام ۱: به صفحه تنظیمات بروید.

کنسول ps4

گام ۲: Storage را انتخاب نمایید.

کنسول ps4

گام ۳: اگر یک هارد دیسک خارجی متصل به PS4 خود دارید، ذخیره سازی سیستم یا Storage Extended را انتخاب کنید.

کنسول ps4

گام ۴: Applications را انتخاب کنید.

کنسول ps4

گام ۵: options را از روی کنترلر انتخاب نموده سپس Delete را انتخاب کنید.

کنسول ps4

گام ۶: شما می توانید بازی هایی را که می خواهید در این زمان حذف کنید انتخاب نمایید.

کنسول ps4

گام ۷: خواسته های خود را چک نمایید و سپس Delete کنید.

کنسول ps4

گام ۸: برای تایید انتخاب های خود گزینه Ok را بزنید.

کنسول ps4

بازیابی مجدد

گام ۱: در صفحه اصلی به library و قسمت خرید بروید. اگر شما به دنبال یک بازی در PlayStation Plus هستید، می توانید تمام آنها را که با نماد زرد همراه و در زیر آیکون خرید هستند تهیه نمایید.

کنسول ps4

گام ۲: بازی های موجود در هارد دیسک شما می توانند دوباره دانلود شوند. آنها در پایین گوشه سمت راست آیکون هایشان، یک فلش رو به پایین دارند.

کنسول ps4

گام ۳: بر روی بازی مورد نظر خود X را کلیک کنید و سپس Download را بزنید.

کنسول ps4

پاک کردن و نصب دوباره بازی های مبتنی بر DISC

کنسول ps4

شما می توانید تقریبا همان فرآیند بالا را برای حذف و بازیابی بازی های فیزیکی  PS4انجام دهید. هنگامی که PS4 یک دیسک بازی را تشخیص می دهد، داده ها به طور خودکار شروع به نصب می شوند: قبل از حذف این بازی مطمئن شوید که دیسک بازی خود را از کنسول حذف کرده باشید. سپس، وقتی می خواهید دوباره بازی کنید، به سادگی دیسک را نصب کرده و از بازی لذت ببرید.

لطفا نظرات خود را درباره کنسول ps4 به صورت دیدگاه در پایین مقاله به اشتراک بگذارید.

2 thoughts on “چگونه بازی ها را در کنسول ps4 خود حذف کنید

  1. ندا says:

    سلام من بازی جی تی ای رو پاک کردم ولی الان نمیتونم دوباره نصبش کنم پلی من اون گزینهای که بازی هارو برمیگردونه نداره چکار باید کنم ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *