حدود پنج سال فضای storage به یک موضوع بسیار ارزشمند در کنسول xbox1 تبدیل شده است. پایه مدل GB500 خیلی بزرگ به نظر می رسد. بازی های AAA فضای حدود ۵۰ گیگابایت را درگیر می کند. جدا از اینکه شما می توانید هارد جدا برای کنسول خود خریداری نمایید ولی مسلما گاهی مجبور به پاک کردن بازی داخل هارد می شوید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید ممکن است یک تجربه گیج کننده برای شما باشد. برای کمک به شما، ما این راهنمای مفید را در مورد چگونگی حذف و نصب مجدد محتوای شما جمع آوری کرده ایم.

گام اول

کنسول xbox1

از روی صفحه اصلی کنسول xbox1 ، دکمه Xbox را فشار دهید تا dashboard را ظاهر کند، سپس گزینه “My Games and Apps” را انتخاب کنید.

گام دوم

کنسول xbox1

عنوان بازی مورد نظر خود را هایلایت نمایید و دکمه Menu را بر روی کنترلر خود فشار دهید.

گام سوم

گزینه Manage Game را از منو pop-up اتخاب کنید.

کنسول xbox1

گام چهارم

صفحه بعدی به دو قسمت تقسیم شده است. در سمت چپ، هر قطعه ای از محتوای مربوط به بازی مورد نظر را که در زیر «Installed» یا «Ready to install» مشاهده خواهید کرد. از سمت چپ صفحه، شما می توانید هر داده ذخیره شده موجود برای بازی منتخب را مدیریت کنید.

کنسول xbox1

در سمت راست، شما می توانید برخی از جزئیات در مورد بازی، از جمله اندازه فایل آن و لینک را در صفحه Xbox Store مشاهده کنید. شما می توانید انتخاب کنید که داده ها را حرکت دهید. اگر یک دستگاه ذخیره سازی دیگر دارید، کپی کنید یا آن را به طور کامل حذف کنید. Uninstall all را انتخاب کنید و تمام بازی ها از هارد دیسک شما پاک خواهد شد.

بازیابی حذف بازی ها

اگر می خواهید یک بازی حذف شده را دوباره نصب کنید، به صفحه “My Games & Apps” بروید. با به روز رسانی جدید مکان Ready to Install شما کمی تغییر می کند و به جای قرار دادن در سمت چپ با گزینه های دیگر منو، در حال حاضر در نوار “Games” واقع شده است. این گزینه را انتخاب کنید، به سمت راست بر روی پد هدایت ضربه بزنید تا در لیست بازی کشیده شود و سپس RB را فشار دهید تا صفحه Ready to Install را تغییر دهید. بازی مورد نظر برای نصب را انتخاب کنید و سپس یک شمارنده پیشرفت در پایین سمت چپ روی صفحه نمایش با سرعت دانلود فعلی خود مشاهده خواهید کرد.

در سمت چپ صفحه، شما همچنین خواهید دید که نوار “Games with Gold” هر بازی ای را که توسط Xbox Live Gold دریافت کردید و قبلا نصب نشده است را به شما نمایش خواهد داد.

کنسول xbox1

شما همچنین می توانید بازی ها را از صفحه “Manage game” دوباره نصب کنید. برای انجام این کار، “Ready to Install” را در سمت چپ انتخاب کنید. پس از آن، هر قطعه محتوا را به صورت جداگانه نصب کنید و یا تمام محتوا را برای بازی مشخص شده در یک بار از طریق گزینه «Install all» نصب کنید. به یاد داشته باشید، با این وجود پس از پاک شدن داده ها، اطلاعات ذخیره سازی مجدد نصب وجود ندارد.

پس از حذف، این داده ها برای همیشه از بین می روند، مگر اینکه قبل از حذف داده ها به اینترنت متصل باشید، در این صورت از زمانی که شما تصمیم به نصب مجدد یا بارگیری بازی را انتخاب می کنید، از cloud دوباره نصب می شود.

لطفا نظرات خود را درباره کنسول xbox1 به صورت دیدگاه در پایین مقاله به اشتراک بگذارید.

خرید کنسول ایکس باکس وان اس Xbox One S 1TB (کپی خور)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *