بازی Death Stranding که توانسته توجه گروه زیادی را به خود جلب کند، به صورت انحصاری برای کنسول ps4 در حال توسعه است. پس از خواندن این مقاله، حتی اگر اسم این بازی را نشنیده باشید حتما جزو طرفداران و منتظران بازی Death Stranding خواهید شد.

ps4   –   بازی Death Stranding


شاهکارهای Hideo Kojima

بازی Death Stranding توسط Hideo Kojima طراحی شده است و همین موضوع باعث می شود این بازی جزو شاهکارهای دنیای گیم شود. هیدئو کوجیما در سال 1963 در توکیو متولد شد. او با ضریبِ هوشیِ بسیار بالایی که دارد توانست به وسیله سری بازی های Metal Gear، در دنیای بازی انقلابی به پا کند. اولین سری از بازی های Metal Gear، سی و یک سال پیش پا به دنیای بازی گذاشت و هم اکنون جزو برترین بازی های روز دنیا به حساب می آید.

بازی Death Stranding
Hideo Kojima

Hideo Kojima بعد از جدا شدن از شرکت Konami به تنهایی در استودیو شخصی خود -Kojima Productions- شروع به کار کرد. بعد از گذشت مدتی تصمیم به خلق بازی متفاوتی نسبت به Metal Gear -با همکاری شرکت Sony Interactive- پرداخت.

ورود کوجیما و پخش تریلر بازی Death Stranding توسط نمایشگاه Electronic Entertainment Expo، یکی از لحظات به یاد ماندنی را در سال 2016 رقم زد. لازم به ذکر است، تا کنون سه تریلر از این بازی از سوی هیدئو کوجیما منتشر شده است.

به گفته Allegra Frank در سایت polygon، طرفداران Hideo Kojima سعی در درکِ بازی، از تریلرهای منتشر شده دارند. نظریه های بسیارمتفاوتی از تریلرهای کوتاه و گُنگی که منتشر شده است به دست می آید که در ادامه مقاله به آنها خواهم پرداخت.

تکنولوژی Death Stranding

بازی Death Stranding توسط تکنولوژی Motion Capture از بازیگران مطرح سینما، Norman Reedus آمریکایی و Mads Mikkelsen دانمارکی برای جذابیت هرچه بیشتر بازی استفاده کرده است. نورمن ریداس در مجموعه تلویزیونی مردگان متحرک نقش آفرینی کرده است. وی که از پیشتر در پروژه لغو شده سایلنت هیلز با کوجیما و کونامی، همکاری کرده بود، باری دیگر به عنوان شخصیت اصلی، در بازی حضور خواهد داشت. همچنین کارگردان معروف مکزیکی Guillermo del Toro از طریق اسکن بدن به کاراکتر دیگری در بازی متصل می شود. نکته جالب اینکه، دِل تورو برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره اسکار 2018 نیز می باشد.

بازی Death Stranding
Mads Mikkelsen

این بازی به نظر تا حدودی به سبک اکشن و در اتمسفری آخر زمانی جریان خواهد داشت. این بازی متفاوت، با عناصری جدید در یک جهان آزاد و باز تنظیم شده است. بازیکنان می توانند به صورت گروهی این بازی جذاب را تجربه کنند.

بازی Death Stranding
Guillermo del Toro

فلسفه نام بازی Death Stranding

Kojima، همواره ابزار اصلی در بازی های اکشن –مشت زدن، تیراندازی و لگد زدن- را انتخاب می کند ولی این بار در Death Stranding می خواهد بازیکن از طریق طناب ها با بازی ارتباط برقرار کند. یکی از جنبه های کلیدی در تریلر، ارتباط بین زندگی و مرگ بود. همچنین عنوان این بازی اشاره به پدیده Cetacean Stranding دارد. Cetacean Stranding به معنی خودکشی گروهی آبزیان پستانداری همچون نهنگ و دولفین می باشد. همچنین strand به معانی رشته های ایستاده و ساحل نیز به کار می رود. اولین ابزار ایجاد شده توسط انسانِ اولیه برای حفاظت، چوب بوده و دومین وسیله برای حفاظت از چیزهایی که برای انسان مهم به شمار می رفته، طناب بوده است.

بازی Death Stranding
صحنه ای از جهان آخرالزمانی

هنگامی که شخصیت اصلی –سام- میمیرد، بازیکن به دنیای دیگری فرستاده می شود و در آب فرو می رود. Kojima قصد نشان دادن آن را دارد که بازیکن زمانی که در جهان زنده است توانایی آسیب رساندن و غیره را دارد و پس از مرگ وارد دنیایی در دور دست خواهد شد. علاوه بر این می توان، به زخم هایی که بر روی بدن شخصیت های اصلی بازی وجود دارد اشاره کرد که هیچ اطلاعاتی از آنها نداریم. از عناصر مورد بحث در بازی، وجود یک نوع باران، به نام (Timefall) -این باران هنگام برخورد به انسان ها زمان را برای آنها به جلو می برد و باعث پیری و آسیب دیدگی می شود- است. یکی دیگر از موارد گیم پلی در بازی، توانایی بازیکن برای تعامل با محیط و بازیابیِ مواد، بعد از مرگ آنها است.

سام در نقش قهرمان یا تبهکار؟

از تریلرهای منتشر شده رابطه فیزیکی و عمیقی، بین Sam و کودک به طور واضح وجود دارد. نوزادانِ کلونی، توسط انسان ها حمل می شوند. هم چنین مردی را نشان می دهد که تمام خاطرات را از کودک دور کرده و آن را به سام می سپارد و در نهایت خودکشی می کند. از آن زمان، سام مسئول نگهداری و حمل کودک، توسط وصل کردنِ آن  به خود است. این نوزادان شامل دو کلونی از والدین خود و از نظر فیزیکی بسیار حساس هستند.

بازی Death Stranding
Norman Reedus در نقش سام

اگر شما آخرین تریلر را تماشا کرده باشید، حتما قطب نماهایی (که هجوم انرژی الکتریکی مغناطیسی را کنترل می کند) را دیده اید. همچنین، حرکات یکسان در یک بازه زمانی (3:50) را در دو تریلر مشاهده می کنیم که بسیار عجیب است. قطعا چیزهای بیشتری وجود دارد که در طول چند هفته یا چند ماه آینده به آن خواهیم پرداخت.

حرف آخر درباره بازی Death Stranding

حدس در برابر افکاراتِ Kojima بسیار سخت است و نمی توان به راحتی نظریه منطقی درباره بازی ساخته او داد. هنوز تاریخ خاصی برای انتشار بازی Death Stranding مشخص نشده است. اما به نظر، دیدن این بازی در سال 2018، بسیار دور از انتظار خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =