در این گزارش ویژه قصد دارم شما را با بازی هایی که رکورد بیش ترین بازیکن آنلاین (در یک لحظه) را در اختیار دارند -بر روی pc- آشنا کنم. به طور قطع منظور از بهترین بازی آنلاین در این مقاله، بازی است که توانسته بیش ترین مخاطب را به خود جذب کرده و در یک لحطظه به رکورد بیش ترین بازیکن آنلاین خود دست یابد. به دلیل پراکندگی  بازیکنان در استفاده از پلتفرم های مختلف مانند pc و ps4، نمی توان آمار دقیقی از تعداد بازیکنان آنلاین در تمام پلتفرم ها –به صورت همزمان- ارائه کرد.

کمپانی Steam به عنوان یکی از برزگترین ارائه کنندگان سرویس های بازی آنلاین در میان بازیکنان، از محبوبیت خاصی برخوردار است. Steam جز آن دسته از ارائه کنندگان سرویس های بازی آنلاین است که آمار بازیکنان آنلاین خود را به صورت لحظه ای اعلام می کند. به همین دلیل می توان به آمار رسمی Steam در مورد هر بازی آنلاین اعتماد کرد. با تکیه بر این آمار و مقایسه بازی های مختلف با یکدیگر به سادگی مشخص می شود، کدام بازی آنلاین از محبوبیت بیشتری در میان بازیکنان برخوردار است.

جدول رکورد 10 بازی آنلاین برتر Steam

در جدول زیر لیست 10 بازی آنلاین برتر steam (از نظر دستیابی به رکورد بیشترین تعداد بازیکن آنلاین در یک لحظه) قابل مشاهده است.

نام بازی آنلاین

بیشترین تعداد بازیکن آنلاین

زمان دستیابی به رکورد

Player unknowns Battle Grounds

3.236.027

Jan 2018

Dota 2

1.291.328

Mar 2016

Counter-Strike: Global Offensive

850.485

Apr 2016

Fall Out 4

471.955

Nov 2015

Grand Thief Auto V

360.761

Apr 2015

Payday 2

247.628

June 2017

No Man’s Sky

212.321

Aug 2016

Tom Clancys’s Rainbow Six Siege

176.208

Mar 2018

Sid Meier’s Civilization VI

162.314

Oct 2016

Left 4 Dead 2

161.590

Dec 2013

همان طور که انتظارمی رفت بازی بسیار محبوب و پرطرفدار Player Unknowns Battle Grounds،  توانسته است بیشترین آمار را به خویش اختصاص دهد و از سایر رقبا پیشی گیرد. بازی Player Unknowns Battle Grounds ابتدا بر روی پلتفرم PC عرضه شد و پس از استقبالی بی نظیر از سوی بازیکنان، به سرعت به پرطرفدارترین بازی آنلاین حال حاضر تبدیل شد. پس از عرضه PUBG بر روی پلتفرم PC، نسخه های xbox1 و  موبایل (ios و android) نیز روانه بازار شدند. پیش بینی می شود با عرضه PUGB بر PS4، شاهد یک رکورد تاریخی و غیر قابل دسترس از این بازی -در حوزه رکورد بیشترین بازیکن آنلاین- باشیم.

بازی آنلاین

در رده دوم، نام بازی آنلاین Dota 2 به چشم می خورد. این بازی که فقط برای کاربران PC در دسترس می باشد، موفق شد در سال 2016 به بیشترین تعداد بازیکنان آنلاین خود دست یابد. با توجه به موفقیت های چشم گیر Dota 2 به ویژه در برگزاری مسابقات بزرگ، انتظار می رفت این بازی آنلاین بتواند پس از سال 2016، بار دیگر رکورد خود را جابجا کند ولی ظهور بازی های جدید معادلات را برای Dota 2 پیچیده کرد تا علی رغم تلاش های فراوان، این بازی نتواند بازیکنان آنلاین خود را به طور چشم گیری افزایش دهد.

خرید بازی Tom Clancys RainbowSix Siege

آینده دنیای بازی آنلاین

در ادامه جدول، بازی های مشهوری به چشم می خورند که هر کدام طیف مخاطب خاص خود را دارا می باشد، ولی به نظر می رسد آینده بازی های آنلاین در سال های آتی دست خوش تغییرات فراوانی خواهد شد. عرضه بازی ها به صورت رایگان از جمله مهم ترین فاکتورهایی است که می تواند تعداد بازیکنان آنلاین را افزایش دهد. از این  رو احساس می شود، سوق دادن بازیکنان به پرداخت های درون برنامه ای، می تواند علاوه بر افزایش درآمد شرکت های بازی سازی، میزان استقبال از بازی های آنلاین را نیز افزایش دهد.

یک بازی آنلاین علاوه بر شرکت بازی ساز، می تواند برای ارائه کنندگان خدمات اینترنت، سایت های اشتراک گذاری ویدیو، سایت های آموزشی و استریم کنندگان آنلاین نیز درآمدزایی کند.

درپایان این نوید را به شما دوستان می دهم که در صورت شکسته شدن رکورد بازی PUBG توسط یک بازی دیگر، حتما مقاله ای در این خصوص منتشر خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 9 =