دهه ۹۰ میلادی سال های عظیمی برای رشد بازی های ویدئویی بود. ۱۹۹۸ سال به خصوصی برای رسانه ها و بازی های ویدئویی به حساب می آید. از بازی StarCraft گرفته تا قصه انقلابی بازی Metal Gear Solid، همگی در صنعت بازی بسیار تاثیر گذار بوده اند. سازندگان این بازی ها همیشه به دنبال استانداردی برای آنها بودند و برای حضور همیشگیشان تلاش بسیار به عمل کرده اند. ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸ را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

ما در سایت crocogame به بازنگری بزرگترین بازی های سال ۱۹۹۸ که به بازار غرب منتهی می شوند، پرداخته ایم. تاثیر آن ها را در ۲۰ سال پس از انتشارشان بررسی کرده و برای شما در این مقاله به ارمغان می آوریم.

در اینجا ۱۰ بازی برتر ساخته سال ۱۹۹۸ را بررسی می کنیم.

(Resident Evil 2 (January 21, 1998 عنوان دهم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۱: بازی Resident Evil 2

برای من، Resident Evil 2 یکی از قوی ترین بازی های ترسناک در تمام دوران ها است. تنش های ساختگی و تحولات جنجالی قهرمان بازی، فوق العاده موثر می باشد.

درابتدای بازی Resident Evil 2 با شهر بسیار بزرگی مواجه می شویم. پلیس تازه کاری به نام Leon Kennedy در خیابان Raccoon –در آن منطقه فاجعه ای رخ داده- با موجودات عجیب و وحشتناکی ملاقات می کند.

گروهی از زامبی ها به سمت پلیس جوان حمله ور شدند و او باید یک تنه به وسیله اسلحه ای با آنها مقابله کند. با اینکه در ابتدا تنها ۵ دقیقه خشم پلیس را مشاهده می کنید ولی تا مدت ها آن صحنه در یاد می ماند. در تمامی صحنه های بازی حس هیجان و عوامل ترسناک به خوبی دیده می شود.

آنچه واقعا در بازی Resident Evil 2 دوست داشتنی است حس امنیت پلیس در کنار خطرهای موجود می باشد.

موضوع ترسناک بازی مانند هیولایی در زیر تخت یک کودک، عذاب آور است. فضای بازی در یک حالت امن به خوبی تخیلات ذهن سازنده را مورد استفاده قرار می دهد.

بازی Resident Evil 2 در سال ۱۹۹۸ متولد شد و در طول سالها ارتقا یافت. این بازی همواره یکی از عنوان های ماندگار و قابل تحسین خواهد ماند.

(Final Fantasy Tactics (January 28, 1998 عنوان نهم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۲: بازی Final Fantasy Tactics

من همواره تشنه یک بازی RPG دیگر بودم تا اینکه نسخه آخر Final Fantasy VII با همان رنگ و لعاب Tactic ظاهر گشت. زمانی که ناشران به شدت بر بازی های ۳ بعدی متمرکز شدند  تصاویر خاطره انگیز و نوستالژی در  ۱۶-bit خود نمایی کرد. همچنین بازی های Final Fantasy قرون وسطی را لمس می نمود.

در بین بازی های تاکتیکی از Ogre Battle در Super Nintendo بسیار لذت بردم. هنگامی که متوجه سازندگان بازی Final Fantasy Tactics شدم به آن اعتیاد پیدا کردم. گروه حرفه ای Akihiko Yoshida ،Yasumi Matsuno و Hitoshi Sakamoto برای ساخت این بازی با یکدیگر همکاری به عمل آوردند.

بازی Final Fantasy Tactics یکی از پیچیده ترین و دراماتیک ترین داستان هایی است که من تا به حال با آن مواجه شده ام. بازی Final Fantasy Tactics همانطور که در سال ۱۹۹۸ بود، امروزه نیز بسیار عالی است.

Final Fantasy Tactics از بازی های مورد علاقه من است و یکی از چند بازی ای به حساب می آید که من قصد دارم در ادامه زندگیم آن را انجام دهم.

(Gran Turismo (May 12, 1998 عنوان هشتم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۳: بازی Gran Turismo

مسابقات بازی  Gran Turismo یک رویکرد واقع گرایانه برای رانندگی را به نمایش می گذارد. در سال ۱۹۹۸ کمپانی Polyphony Digital بازی منحصر به فردی را به عنوان شبیه ساز رانندگی تولید کرد. بی شک تا قبل از آن چنین بازی ای ساخته نشده بود.

بیش از صد ماشین با امکانات و تنظیمات متفاوت در بازی به چشم می خورد. برای اولین بار در یک بازی ما توانستیم خود را به جای راننده فرض کنیم. و همین موضوع به جذابیت آن افزود.

اتومبیل Dodge Viper بعد از گذشت مدتی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا کار کردن با آن کمی دشوار است. ابتدا بازی به شما Honda Prelude را می دهد.

حقیقتا بازی با ۹۴۱ اسب بخار Nissan Skyline GT-R فراموش نشدنی و وصف ناپذیر است.

بسیاری از مسائل جزئی به یک تجربه بزرگ تبدیل شده اند.

بازی  Gran Turismo شبیه به Project Cars و Forza Motorsport است که تجربه اتومبیل رانی را به صورت جادویی به بازیکن منتقل می کند.

(Tom Clancy’s Rainbow Six (August 21, 1998 عنوان هفتم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998

تا اواسط سال ۲۰۰۰ بازی شوتر نظامی بر روی pc موضوع تعجب آوری به حساب نمی آمد. البته سال ۱۹۹۸ بازی Rainbow Six زمینه اصلی را فراهم نمود.

Tom Clancy نقاشی نسبتا ساده و دلنشینی را از روابط بین الملل و مبارزه با تروریسم برای بازی Rainbow Six طراحی کرد. این موضوع برای سبک FPS که هر لحظه در انتظار خطر بود ایده جالبی به حساب می آمد.

قبل از شروع هر ماموریت باید برنامه ریزی دقیقی انجام دهید تا بتوانید در آن پیروز شوید. شما باید عملکرد دشمنان خود را پیش بینی کرده و نسبت به آن ها اقدام کنید (به عنوان مثال جادوگری با ۲ گلوله از پا در می آید یا اینکه قبل از باز کردن درب، به صورت یک پلیس ظاهر شوید تا بتوانید به ابزار مورد نیاز خود دست یابید).

بازی Rainbow Six در ابتدا حس مدرن بودن را به بازیکن القا نمی کرد ولی بعد از گذشت مدتی به خوبی توانایی ماندگار شدن را به خود گرفت.

(Pokemon Red and Blue (September 28, 1998 عنوان ششم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۵: بازی Pokemon Red and Blue

بازی  Pokemonدر سال ۲۰۱۶ بیستمین سالگرد تولد خود را از نظر فنی جشن گرفت. این بازی سال ۱۹۹۸ به آمریکا و استرالیا وارد شد و هنوز با گذشت سالها قوی و جذاب است.

Kanto یک منطقه دشوار با Zubat های مزاحم است. این موضوع باعث ایجاد اختلال در بینایی بازیکن در مرکز بازی Pokemon می شود. بازی بعد از گذشت مدتی ساده تر شده و امکان کشف مسائل جزئی را به بازیکن می دهد.

در ابتدا نسخه Pokemon Go هیجان را به بازیکنان القا کرد. این بازی طرفداران مادام العمری را با خود به همراه می کشد  و ارزش آن را دارد که ۲۰ سال دیگر باز هم تولد آن را جشن بگیریم.

بازی Pokemon سال ۱۹۹۸ در آمریکا متولد شد. بازیکن می تواند این بازی را هم به عنوان دختر و هم به عنوان پسر تجربه کند. این بازی برای همگان لذت بخش است.

شما می توانید در بازی، امکانات قدرتمندی را برای مبارزات خود جمع آوری نمایید. بازی Pokemon از همان ابتدا درخشید و همچنان از درخشش آن کاسته نشده است.

(Fallout 2 (September 30, 1998 عنوان پنجم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۶: بازی Fallout 2

بازی های کامپیوتری RPG قدیمی، احساس آرامش بیشتری نسبت به بازی های امروزی داشتند. از همین رو بازی Fallout 2 از همه نظر برای من ایده آل بود. این بازی آخر الزمانی به خوبی بازیکن های خود را به چالش می کشید.

بازی Fallout 2 نسبت به Fallout 3 و ۴ آشنا تر و دوست داشتنی تر ظاهر شد. همچنین برای پولی که در قبال بازی هزینه می شود، (به عقیده من) Fallout 2 بهترین عنوان در بین نسخه های خود به حساب می آید.

کمپانی Bethesda نظرات مردم را در خصوص سری بازی های Fallout پرسیده و متوجه شده هیچ یک از نسخه ها نتوانسته جایگزین خوبی برای نسخه Fallout 2 باشد.

(Metal Gear Solid (October 21, 1998 عنوان چهارم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۷: بازی Metal Gear Solid

Metal Gear Solid در سال ۱۹۹۸ توسط Hideo Kojima منتشر شد. این بازی اولین ساخته او نبود ولی نام خانوادگی او از همین طریق به شهرت رسید.

او با افزودن قابلیت D3 در PlayStation توانست درجه جدیدی از قصه گویی را به تیم خود تزریق نماید. با اینکه همان سال ها بازی Metal Gear Solid جذاب و لذت بخش بود ولی امروزه با بهبود بیشتر، خود را ارتقا بخشیده است. این بازی دقیقا همان چیزی بود که عصرها با اشتیاق بالا به سمتش پرواز می کردم. مطمئنا این بازی هیچگاه فراموش نخواهد شد.

بازی اکشن و خاطره انگیز Metal Gear Solid بازیکن را واقعا به حس قهرمانی می رساند و چیزی فراتر از فیلم های کلاسیک ظاهر می شود.

این بازی پایه و اساس خود را از داستان های بسیار پیچیده الهام گرفته و تمامی این پیچ و خم ها به جذابیت آن می افزاید.

بازی Metal Gear Solid پس از ۲۰ سال هنوز هم جذاب و لذت بخش است. بعد از گذشت چند سال تیم کوجیما لایه های جدیدی را به بازی افزود و بدون اغراق می توان به خوبی به توانایی های او در طول این سالها پی برد.

(Crash Bandicoot Warped (November 4, 1998 عنوان سوم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۸: بازی Crash Bandicoot Warped

Warped سومین ماجراجویی Crash به حساب می آید. ولی حقیقتا اولین بازی چالش برانگیز این عنوان بود. شش دنیای متفاوت با الهام از دیوار بزرگ چین و مصر باستان در این بازی دیده می شد.

کمپانی Naughty Dog توانست گیم پلی واقعی را در این بازی به خوبی مدیریت نماید. مکانیک اتومبیل ها، موتور سیکلت ها و زیر دریایی ها حس بسیار خوبی را به بازیکن القا کردند.

اگر شما قصد بازبینی دوباره Crash را دارید، مطمئنا Warped برخواسته و در بین تمامی نسخه ها خود نمایی می کند.

(Half-Life (November 19, 1998 عنوان دوم از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۹: بازی Half-Life

بازی اصلی Half-Life با داستان سرایی نو ظهور خود هیجان بازیکنان را بر انگیخته کرد. این یکی از بازی های سال ۱۹۹۸ است که ارزش تجربه را دارد. این بازی اول شخص یک سورئال عجیب و غریب را برای بازیکن به ارمغان می آورد.

اولین بار بازی Half-Life در مجله ماهیانهGeneration  خود نمایی کرد. در آن زمان Gordon Freeman با ریش و کت و شلوار زرد رنگ ظاهر شد و من او را از همان ابتدا دوست داشتم.

در اواخر سال ۹۰ قابلیت اتصال کامپیوتر به اینترنت و چک کردن ایمیل ها باب شده بود ولی این بازی این امکان را برای بازیکن فراهم نمی کرد. چند سال بعد نسخه  Half-Life 2نیز منتشر شد. این بازی واقعا ارزش ماندگاری در طول سالها را داشته و دارد.

(The Legend of Zelda: Ocarina of Time (November 23, 1998 عنوان اول از ۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸

10 بازی برتر سال 1998
عکس شماره ۱۰: بازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time

اولین موضوعی که بعد از اولین تجربه بازی The Legend of Zelda در ذهن باقی می ماند شاید همین باشد. چرا من نمی توانم پرش کنم؟

من کنسول نینتدو را هنوز باور نکرده بودم و همین موضوع باعث می شد تا حس کنم کاراکتر بازی عمدا از صخره ها خارج می شود یا درون آب می افتد. ولی بعد از مدتی  با دویدن به توانایی پرش دست یافتم.

بازی The Legend of Zelda ژانر اکشن و ماجراجویی را به صورت عجیب و غریبی تاثیر گذار می نماید. این بازی در نوع خود بسیار منحصر به فرد بود و هرگز نمی توان نمرات بالای موسیقی آن را فراموش کرد.

تاریخ هیچگاه تغییرات بازی Ocarina of Time را فراموش نخواهد کرد. روایت داستان به طور کل برای Hyrule تغییر یافت و نسخه Ganon معرفی شد. سپس Zelda به صورت بسیار قوی نمایان گشت.

بازی در دنیای Zelda برای هر کسی ضروری است. حداقل باید برای یکبار هم که شده آن را تجربه کنید. حتی با این بازی به درک بیشتر در نینتندو می رسید و یقینا یکی از عنوان های فراموش نشدنی در تاریخ بازی های ویدئویی خواهد بود.

لطفا نظرات خود را درباره بازی های ماندگار این لیست برای من، گروه crocogame و دوستانتان به صورت دیدگاه در پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.

One thought on “۱۰ بازی برتر سال ۱۹۹۸ تاکنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *