بازی Jurassic World Evolution یک شبیه ساز کسب و کار به حساب می آید. بازیکن در دنیای ژوراسیک می تواند پارک تفریحی دایناسوری خود را بسازد. این بازی از صدای بازیگرانی مانند Jeff Goldblum، Bryce Dallas Howard و B. D. Wong برای جذابیت بیشتر بهره برده است. این بازی شباهت بسیاری به بازی های Planet Coaster و Zoo Tycoon دارد. ژوراسیک در تاریخ ۲۲ خرداد ۹۷ بر روی پلتفرم های pc ،ps4 و xbox1 وارد بازار شده که در ادامه با این بازی جالب شما را بیشتر آشنا خواهم کرد.

pc     ps4     xbox1        بازی Jurassic World Evolution 


سازندگان بازی Jurassic World Evolution

کمپانی Frontier Developments سازنده و ناشر بازی Jurassic World Evolution با کارگردانی Michael Brookes برای ساخت بازی بی نقصی تلاش بسیار کرده اند. آنها این بازی را بر اساس فیلم Steven Spielberg طراحی نموده اند.

گیم پلی بازی Jurassic World Evolution

بازی هایی مانند Planet Coaster پر از اتفاق های عمیق و سفارشی سازی های منحصر به فرد می باشد. تکامل جهان ژوراسیک، شما را به مدیریت پارک دایناسورها هدایت می کند. آزادی در این بازی به قدری لذت بخش است که مطمئنا حس مالکیت پارک را به شما خواهد داد.

مکانیک بازی به صورت هوشمندانه ای پیشرفت را به بازیکن می آموزد. هرچه بیشتر در بازی قرار می گیرید متوجه ویژگی های جدید آن خواهید شد و این موضوع باعث تنوع در گیم پلی می شود.

شما در دنیای ژوراسیک پرتاب می شوید و به تکامل دایناسورها می پردازید. البته بازی برای جذابیت بیشتر بازیگرانی مثل Jeff Goldblum و Ian Malcolm را وارد بازی نموده است.

ماموریت های خاصی توسط هلی کوپتر برای شما در نظرگرفته می شود. اما شما می توانید بنا به خواسته خود آنها را پیش بگیرید یا اینکه دایناسورهای تکامل یافته تان را وارد پارک خود سازید. در عکس یک هلی کوپتر بازی مشخص است.

بازی Jurassic World Evolution
عکس شماره یک: هلی کوپتر بازی

دایناسورهایی که ابتدای بازی برایتان در نظر گرفته می شود، گیاه خوار می باشند. بعد از گذشت مدتی دایناسورهای گوشت خوار نیز وارد دنیای شما می شوند. دایناسور گوشت خواری به نام Ceratosaurus با اندازه ای متوسط برای بازیکنان در نظر گرفته می شود. هنگامی که Ceratosaurus را به نمایشگاه خود دعوت می کنید اگر به تغذیه او توجه نشود دایناسور ما شروع به خوردن موجودات گیاه خوار دیگر می کند. بدین سان دایناسورهای کوچکتری به نام Struthiomimus طعمه این دایناسور گوشت خوار ما خواهد شد.

شما می توانید با فرستادن هلی کوپترها تجربه دیدن مناظر خود را به صورت سوم شخص داشته باشید. همچنین برای انجام ماموریت هایی می توانید به وسیله یک گلوله دایناسور مورد بررسی خود را بیهوش نمایید. البته حضور هلی کوپترها در کنار موجودات پارک، آنها را به هراس نیز وا می دارد.

من به سرعت مکانی برای Ceratosaurus در قسمت دیگری ساختم و به وسیله هلی کوپتر آن را بیهوش و منتقل کردم. این موضوع باعث می شود در هنگام گرسنگی به دیگر موجودات پارک من آسیب وارد نشود. البته از این روش برای انتقال دایناسورها به آزمایشگاه ها برای بررسی بیشتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. عصبانیت و ویرانگری دایناسورها را می توانید در عکس شماره ۲ مشاهده کنید.

بازی Jurassic World Evolution
کس شماره ۲: عصبانیت دایناسورها

بازی به شما مراحل را نمی آموزد و تنها استفاده از ابزار و امکانات موجود در بازی را خاطر نشان می کند. از همین رو باید با استراتژی خود تمام قسمت ها را به درستی بسازید.

ماموریت های اولیه حس لذت بخشی را به شما منتقل نمی کند زیرا در ابتدا از تمامی آنها گیج خواهید شد.

هنگامی که ساخت جزیره خود را به اتمام می رسانید از بازدید کنندگان برای مشاهده آن دعوت به عمل آورید. این موضوع با فروش بلیط همراه است و برای شما کسب درآمد خواهد بود.

یکی از موارد خسته کننده شاید در دسترس نبودن ابزارها باشد. بازی امکانات خاص خود را به راحتی در دسترس قرار نمی دهد. از همین رو برای کسب آنها تلاش بسیار به عمل می آید.

جزایر بازی

جزیره دومی در اختیار بازیکنان  قرار می گیرد که به آنها آموزش مقابله با طوفان ها و اتفاقات طبیعی را می دهد. جزیره سومی برای اصلاح بخش های جزئی نیز در اختیار بازیکنان قرار می گیرد. نکته اینکه هر جزیره نسبت به جزیره پیشین بزرگتر است و اختیارات کمتری در قبال گذشته به بازیکنان می دهد. البته این موضوع کمی می تواند آزار دهنده باشد.

بازیکنان باید در کنترل شرایط بسیار دقت کنند. زیرا یکی از بحران های نگران کننده در بازی، اتمام پول است. با اینکه می توانید در آن زمان دایناسورها را با اتفاقات متفاوت خوشحال کنید اما دیگر پولی برای ساخت نرده ها و خرید وسایل نخواهید داشت.

بازی Jurassic World Evolution برخلاف فیلم خویش، متفاوت تر ظاهر گشته و کمتر بر طبق اصول او پیش می رود. شما می توانید هر لحظه که اراده کنید جزیره خود را از نو بازسازی کنید و این یعنی هرچه به دست آورده اید را رها می سازید و حس پیشرفت از شما گرفته خواهد شد.

هنگامی که به جزیره دوم رسیدم خود را بسیار در اوج حس می کردم ولی همه چیز در یک لحظه ویران گشت. البته یکی از ویژگی های خوب در این بازی پاداش های آن در زمان ویرانی می باشد. من از بررسی و تحقیقات فسیل های جمع آوری شده در آن زمان می توانستم پاداش کسب کنم.

گرافیک و صداگذاری بازی Jurassic World Evolution

گرافیک و بافت تمامی اجزای بدن دایناسورها و مناظر به دقت و با ظرافت طراحی گشته از همین رو منتقدین در بخش بصری، بازی Jurassic World Evolution را یکی از بهترین ها در بین دیگر بازی های این چنینی نامیده اند.

صداگذاری  بازی به وسیله چند تن از بازیگران معروف انجام شده و این موضوع باعث جذابیت و شیرین تر شدن صحنه ها می شود.

و در نهایت بازی Jurassic World Evolution

سازنده این بازی سعی در بازگشت گونه های باستانی در زندگی مدرن ما داشته است. اما حتی اگر این بازی بسیار شیرین و سرگرم کننده باشد باز هم انسان ها به دنبال اتفاقات به روز و مدرن هستند. جهان ژوراسیک به بازیکنان این امکان را می دهد که به عنوان یک نگهبان، بدون هیچ چشم داشتی در خصوص پاداش، از موجودات خود حفاظت به عمل آورند. این بازی با تلاش فراوان ساخته شده و حق درخشیدن دارد. مطمئنا تمامی بازیکنان از ساخت پارک خود با در نظر داشتن اختیارات فراوان تجربه خوبی خواهند داشت.

بازی Jurassic World Evolution هم اکنون بر روی پلتفرم های pc ،ps4 و xbox1 قابل اجرا می باشد.

لطفا نظرات خود را درباره بازی Jurassic World Evolution برای من، گروه crocogame و دوستانتان به صورت دیدگاه در پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.

4 thoughts on “نقد و بررسی بازی Jurassic World Evolution

  1. Amir khan says:

    سلام من XBOX ONE Sدارم و میخوام این بازی رو بخرم چون علاقه زیادی به دایناسور ها دارم میخواستم بدونم قیمت این بازی چنده و از کجا باید سفارش بدم
    ممنون میشم جواب بدید

  2. آرورا says:

    با سلام من این بازی رو خیلی دوست دارم دایناسورهاش و بنا ها خیلی واقعی هستن حتی بازدید کننده ها هم قشنگ ساخته شدن و من وقتی بازی میکنم واقعا لذت میبرم تا حدی که ساعت از دستم در میره و قبل گرفتن بازی باید بدونی عاشق دایناسور ها هستی یا نه بعد بازی رو بگیری تا بازی بهت حس خوبش رو بده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *