بعد از مدت ها انتظار بازی Red Dead Redemption 2 وارد بازار شد و توانست توجه بازیکنان و منتقدین را به خوبی به خود جلب نماید. این بازی اکشن و ماجراجویانه برای اولین بار سال 2010 با نام Red Dead Redemption آغاز شد و هم اکنون نسخه دوم آن روایتگر ادامه داستان این بازی می باشد. همچنین این بازی بر روی موتور RAGE طراحی شده. داستان بازی مربوط به شخصی به نام آرتور مورگان در سال 1899 می شود. این بازی در تاریخ 4 آبان 97 بر روی کنسول های ps4 و xbox1 عرضه شده.

ps4        xbox1            بازی Red Dead Redemption 2


سازندگان بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 در استودیو Rockstar Games توسعه یافت و در همان شرکت نیز منتشر شد. این کمپانی موفق و مشهور از 19 سال پیش کار خود را آغاز کرده و توانسته به وسیله بازی های فوق العاده ای از جمله سری های GTA و Red Dead بازار بازی های ویدیویی را به تسخیر خود در آورد.

گیم پلی بازی Red Dead Redemption 2

بازی جذاب Red Dead Redemption 2 یک عنوان سرگرم کننده و جذاب در ژانر اکشن و ماجراجویی در یک دنیای جهان باز می باشد. این بازی از دو منظر اول شخص و سوم شخص جریان می یابد و همچنین بازیکنان می توانند آن را به صورت تک نفره یا چند نفره آنلاین تجربه نمایند.

بازیکن در این بازی کنترل شخصیتی به نام آرتور مورگان را به عهده دارد. او در یک گروه غیر قانونی به نام Van der Linde عضو است و تمام داستان های پیش رو برای بازیکنان لذت بخش می باشد. اتمام این بازی تقریبا 60 ساعت به طول می انجامد. در عکس شماره 1 صحنه ای از محیط بازی و آرتور را سوار بر اسب رویت می کنید.

بازی Red Dead Redemption 2
عکس شماره 1:نمایی از آرتور سوار بر اسب

بازی Red Dead Redemption 2 انتخاب را به عهده شما می گذارد و شما به همراه حیله گری مسیر را می یابید. بله درست حدس زدید، تصمیماتی در اطراف شما وجود دارد که شما با انتخابتان پیرامون محیط خود را می سازید. تمامی بازیکنانی که نسخه پیشین را بازی کردند مطمئنا پایان این نسخه را نیز می توانند حدس بزنند ولی کمپانی سازنده روایت داستان را به نوعی تنظیم کرده که همچنان جذابیت خود را حفظ می نماید. به همین منظور شما تا حدی ماهیت ماموریت ها را تکراری حس می کنید و این قسمت نقطه ضعف گیم پلی محسوب می شود.

Red Dead Redemption 2 دارای چشم انداز گسترده ای از کشور آمریکا است که همه چیز را از مسیر کوهستان ها، جنگل های متراکم تا سیلاب های عظیم، بیابان های بزرگ، شهرک های دامداری و شهرهایی که تحت فرآیند مدرنیزه شدن هستند را شامل می شود. بازیکنان قادرند بین این مکان ها به صورت یکپارچه حرکت کنند و هر یک از فعالیت ها و مأموریت های مختلف را برای مشارکت فراهم سازند.

نحوه ارتباط بازیکن با سایر اعضای باند، کلید داستان و گیم پلی بازی محسوب می شود. بنابراین آنها همیشه در دسترس اند تا با هم به گفتگو بپردازند. آنها با یکدیگر به انجام ماموریت و فعالیت های مختلف مبادرت می نمایند. همچنین بازیکنان می توانند همراهان خود را در جرم و جنایت یا شکار و غارت همراه سازند.

خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4

باند Van der Linde یک اردوگاه اختصاصی دارد که در طول زمان تکامل یافته است. بازیکنان اغلب به اردوگاه می آیند تا مأموریت ها و فعالیت های خود را انجام دهند. همچنین آنها روابط خود را با سایر اعضای گروه نیز ایجاد می نمایند. در اینجا اعضای گروه نیز می توانند مشغول غذا خوردن، خوابیدن، انجام کارها و بازی شوند. این نکته را باید خاطر نشان کرد که اردو باید حفظ شود و هر عضو این باند درگیر این روند گردد. برای نگهداری کمپ، باید مقررات حفظ شود و غذا و پول نقد نیز تامین گردد.

بازی Red Dead Redemption 2 به بازیکن اجازه می دهد تا با شخصیت های دیگر در دنیای بازی ارتباط برقرار کند و این تعاملات، بسته به وضعیت و بستر بازی تغییر می کند. از آنجا که قانون خاصی درون بازی وجود ندارد بازیکن می تواند  چگونگی روبرو شدن با جامعه را انتخاب نماید. این موضوع بسته به برخورد جهان و مردم در اطراف بازیکن متغیر خواهد بود.

اسب ها یکی دیگر از ستون های بزرگ بازی Red Dead Redemption 2 به حساب می آیند. زیرا آنها گزینه اصلی برای حمل و نقل کاراکتر بازی تلقی می شوند. بازیکن می تواند اسب ها را با تغذیه تامین نماید و اگر آنها ناراحت و سرخورده شوند استرسشان را کاهش داده و رام سازد. بازیکن باید پیوند خود را با اسب تقویت کند. زیرا سرعت و استقامت آن افزایش می یابد.

در این بازی از Saddlebags (خورجین اسب) می توان به عنوان وسیله ای برای نگهداری اسلحه های اضافی، کشتن حیوانات و تقریبا هر چیز دیگری که آرتور قادر به جابجایی اش نیست استفاده کرد.

با وجود تمام بی قانونی ها بازیکن می تواند از آرتور فرد بسیار شریفی بسازد. این بازی جهان باز نحوه انتخاب بازیکن برای رسیدن به ماموریت ها، فعالیت ها و رفتار کلی را به صورت یک هدف قرار می دهد. البته ماموریت های بازی علاوه بر سرگرمی پول خوبی برای شما به همراه می آورد. در تصویر شماره 2 گروهی از کاراکترهای بازی دیده می شود.

بازی Red Dead Redemption 2
عکس شماره 2: مجموعه ای از کاراکترهای بازی

همانطور که گفتم آرتور تمایل دارد انسان خوبی باشد از همین رو دوستان خود را از زندان نجات می دهد و در این راه برای به دست آوردن پول دست به غارت می زند. البته او با اینکه چندان تمایلی به کشتن ندارد ولی این موضوع در این حین پیش خواهد آمد. زیرا همیشه نمی توان به صورت مخفیانه غارت را انجام داد.

آرتور به طور کلی یک انسان دلرحم می باشد و تمایل به انجام کارهای مثبت و فداکاری دارد. فاسدترین فرد گروه Micah می باشد و از اطاعت کردنِ آرتور متنفر است.

بازی از لحاظ مبارزه و تیراندازی ارتقا یافته تا عمیق تر و جذاب تر از پیش ادامه پیدا کند. اسلحه های موجود در بازی به صورت منحصر به فردی احساس بسیار خوبی را به بازیکن منتقل می سازد.

علاوه بر دوربین های شخص ثالث در بازی، شما می توانید دوربین را عقب بکشید و حرکات اسب را به وضوح مشاهده نمایید. کمپانی راک‌استار اولین بار حالت اول ‌شخص را در بازی GTA V به معرض نمایش قرار داد. البته در GTA V، حالت اول ‌شخص چند سال پس از انتشار بازی به آن اضافه شد. اما در مورد بازی Red Dead Redemption 2، از همان روز اول شاهد پشتیبانی بازی از این ویژگی خواهیم بود.

با تنظیم دوربین سینماتیک شما می توانید عکس های پانورامیک بسیار زیبایی  را مشاهده نمایید و از تکنیک های سینمایی جدید بین صحنه ها و گیم پلی استفاده کنید. در طول بازی اتفاقات شگفت انگیز و بسیار جذابی رخ می دهد که برای اسپویل نشدن آن سخنی به میان نمی آورم. از همین رو بهتر است با شخصیت های جدید به آرامی رو به رو شوید و از هیجانات بازی لذت ببرید.

آرتور می تواند کیسه، کت، کلاه و سلاح های خود را همیشه به همراه داشته باشد. انیمیشن حرکت اسب ها، حرکت شما بر روی زین اسب همه و همه جذابیت بازی را بسیار زیاد نموده است.

محیط بازی

در طول بازی شاهد مسیر های تند و نامساعد کوهستانی، جنگل‌ های متراکم، محیط ‌های باتلاقی و کویر های وسیع خواهیم بود که تک ‌تک آن‌ها با پوشش ‌گیاهی و حیات وحش مخصوص به خود پر شده‌اند. بدون تردید این موضوع باعث می ‌شود تا تمامی مناطق طبیعی و منحصر به فرد به نظر برسند.

داستان بازی Red Dead Redemption 2

آرتور یکی از اعضای ارشد باند Van der Linde است. او زمان جوانی به باند پیوست و با اعضای آن مانند خانواده برخورد می کرد. این موضوع نشان دهنده وفاداری عمیق او به حساب می آید. او عمیقا به فکر حفاظت و امنیت خانواده خود می باشد و با اینکه از نوجوانی به کارهای غیر قانونی کشیده شده ولی باز هم احساسات او زنده است.

Red Dead Redemption 2 سال 1899 در پایان دوران وحشی آمریکا به وقوع می پیوندد. قانون گذاران شروع به شکار آخرین باندهای باقی مانده غیر قانونی کرده اند و کسانی که تسلیم نمی شوند را نابود می سازند. همچنین کمپانی Rockstar توضیح داد پس از یک سرقت در شهر غربی Blackwater، آرتور مورگان و باند Van der Linde مجبور به فرار شدند. در این بین آرتور باید میان آرمان های خود و وفاداری به باندی که درون آن بزرگ شده یکی را انتخاب نماید.

گروه Van Der Linde نقش مهمی در داستان نسخه قبلی (Red Dead Redemption) که در سال ۲۰۱۰ عرضه شد ایفا می‌ کرد. این گروه در طول سال‌ ها، تنش و وحشت زیادی به وجود آورده بود تا جایی که به یکی از بزرگ‌ ترین گروه‌ های خلاف‌ کار آن زمان تبدیل شدند. این گروه شامل ۲۳ نفر می باشد و ریاست این باند بر عهده ی Dutch است. در عکس شماره 3 صحنه ای از بازی در شب هنگام به نمایش در می آید.

بازی Red Dead Redemption 2
عکس شماره 3: صحنه ای از بازی در شب هنگام

جریانات بازی الهام گرفته از Louisiana می باشد و هم چنان شما می توانید تاثیرات 40 سال جنگ را بر آن منطقه رویت کنید. داستان این بازی غم انگیز و حزن آلود می باشد و با اینکه ممکن است تصور دیگری از آن داشته باشید ولی باید بگویم که به شدت احساسی و عاطفی پیش می رود.

یادگیری بازی با روند داستان پیش می رود. این یعنی ماموریت ها به آرامی شما را با شخصیت ها و محیط آشنا می کند. البته باید برخی از اتفاقات پیش رو را بدانید. به طور مثال باید مراقب خورد و خوراک خود باشید و برای تنظیم دمای بدنتان لباس های مناسب به تن کنید.

گرافیک و موسیقی بازی Red Dead Redemption 2

از تمام داستان و گیم پلی بازی که بگذریم به گرافیک بسیار زیبای بازی می رسیم. از طراحی محیط ‌ها گرفته تا انیمیشن‌ های مربوط به شخصیت‌ ها تک تک به به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند. همچنین HDR و نورپردازی در حد بسیار بالایی قوی عمل کرده و روزولوشن به حدی خوب است که می تواند جزئیات را بی کم و کاست به معرض نمایش بگذارد.

صداگذاری بازی نیز در حد بالایی قابل توجه و جذاب می باشد. موسیقی های موجود در جریان بازی Red Dead Redemption 2 به رهبری Woody Jackson می باشد و تعدادی از هنرمندان وی را در این کار همراهی می نمایند. موسیقی متن این بازی شامل تقریبا ۱۹۰ قطعه است و مطمئنا توجه بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرده است.

در نهایت بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 با هدف های گوناگونی طراحی گشته، از جمله آنها می توان به موضوعات نژاد پرستی و جنسیتی اشاره کرد و همچنین عمق تاثیر گذاری بازی به خوبی این احساسات را منتقل می نماید. این بازی یکی از عنوان های جذاب و موفق حال حاضر بازی های ویدیویی به شمار می آید. باید بگویم این جز یکی از بازی هایی است که بعد از اتمام دل کندن از آن بسیار سخت می باشد. هم اکنون می توانید بازی جذاب Red Dead Redemption 2 را بر روی کنسول های ps4 و xbox1 خود تجربه نمایید.

با سایت crocogame همراه باشید تا از بسته های الحاقی جدید و رمز ها و کد های این بازی نیز مطلع گردید.

لطفا نظرات خود رادرباره بازی Red Dead Redemption 2 به صورت دیدگاه برای من، گروه crocogame و دوستانتان در پایین همین مقاله به اشتراک بگذارید.

نکات مثبت
  • داستان دارای یک وزن جالب است که می گذارد بازیکن انتهای آن را پیش بینی نماید
  • شخصیت های جدید بسیار خوب و مناسب هستند و داستان را لذت بخش می کنند
  • دنیای متنوع و کشف آن لذت بخش است
  • ماموریت های خوب و فعالیت های جانبی هر دو را به سیستم های بازی و روایت داستان آن هدایت می کنند
  • ساختار ماموریت و مکانیک اخلاق باعث ایجاد تنش می شود که اثر داستان را افزایش می دهد
نکات منفی
  • عناصر نیمه واقع گرایانه

خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 9 =