بازی Street Fighter 30th Anniversary Collection از سری بازی های Street Fighter ساخته شده توسط کمپانی Capcom است. این بازی 8 خرداد ماه امسال بر روی پلتفرم های PC، PS4، Xbox1 و Nintendo Switch به بازار بازی های ویدیویی عرضه شد. بازی Street Fighter 30th Anniversary Collection یک بازی مبارزه ای دو بعدی می باشد. حال در این مقاله به نقد و بررسی این بازی محبوب می پردازیم.

Capcom    PS4    Xbox1    Nintendo


“بزرگ ترین درد یک مبارز اینه که اجازه ندی مبارزه کنه”

Peter Brown


Street Fighter 30th Anniversary Collection

این بازی به درستی انفجار دیگری در قله بازی های کلاسیک می باشد. بازی Street Fighter 30th Anniversary Collection شامل 12 مبارز منتخب از گذشته به همراه 4 مبارز از بهترین های حالت آنلاین است که همگی در کنار یکدیگر 48 شخصیت قابل بازی را تشکیل می دهند. این بازی شامل Arcade Mode بسیار جذاب و هوشمندانه (همراه طراحی خوب و موسیقی متن دوست داشتنی) می باشد. این بازی در میان هم نوعان کلاسیک خود، از کیفیت بالایی برای ساخت اجزا استفاده کرده است.

فرقی نمی کند که این بازی را دوست دارید یا تا کنون آن را تجربه نکرده اید. Street Fighter 30th Anniversary Collection یک تجربه دوست داشتنی برای شما خواهد بود. بیاید با هم صادق باشیم. همانند شکل 1 Street Fighter از استانداردهای مدرن بازی سازی دور است. اما توانسته فرم کلاسیک و نسبتاً قدیمی خود را با سطح بسیار مناسب به کار گیرد.

Street Fighter 30th Anniversary Collection
شکل 1: تصویری از بازی

توانایی Capcom در خلق بازی های 2 بعدی و مبارزهای دو نفره بی نظیر است. این واقعیت را می توان از دهه 90 میلادی با ساخت Street Fighter II تا 19 سال پس از آن (هم اکنون) درک کرد. همچنین در این زمان می توان به بازی Street Fighter Alpha 3 نیز اشاره نمود. اما آیا تمام بازی های ساخته شده از این سری، ارزش بازی کردن دارد؟ شاید نه. اما مسیر ساخت و بزرگ شدن بازی همواره در کنار نسلی بوده که با آن بزرگ شده. بازی های سری Street Fighter در تاریخ بازی های ویدیویی نقش پررنگی را ایفا کرده، و سهم بر جسته ای داشته است.

Street Fighter در دنیای آنلاین

تمام بازی های Street Fighter تقریباً قبل از رایج شدن Mode های آنلاین بازی های ویدیویی منتشر شده است.اما با این حال سالیان زیادی است که با وجود اینترنت های متنوع(چه اینترنت کند در گذشته چه سریع در حال حاظر)، این بازی شرایط بازی آنلاین با بیشینه کیفت ممکنه را برای بازیکنان خود به ارمغان آورده است.

سالگرد 30 ام

همانطور که بازی Street Fighter 30th Anniversary Collection روح جدیدی به بازی های کلاسیک می دمد، موارد تکمیلی زیادی را نیز دارد. این باعث می شود شما از ساخته جدید Capcom سپاس گزار باشید. همانطور که در شکل 2 مشاهده می کنید. این بازی یک گالری از تصاویر 30 سال گذشته دارد که پر از تصاویر کهنه در کنار موسیقی های قدیمی آن می باشد. همچنین تمام 48 شخصیت بازی دارای گالری جداگانه، از اولین روزه هایشان در این بازی هستند. در بازی Street Fighter 30th Anniversary Collection، کپ کام تصاویری را به نمایش گذاشته که تا کنون هیچ وقت مشاهده نشده است.

Street Fighter 30th Anniversary Collection
شکل 2: تصویری از گالری بازی

خوب یا بد، بازی Street Fighter 30th Anniversary Collection نتوانست تمام تقاضا ها را برآورده کند. اما کسانی که از طرفداران آن هستند نباید تجربه این بازی را از دست بدهند. Street Fighter 30th Anniversary Collection به درستی 30 سالگی خودش را جشن گرفته و به نوعی، احترام علاقه مندان این بازی را زنده نگه داشته است.

نکات مثبت
 • موسیقی
 • جزییات منحصر به فرد
 • گالری تصاویر دیده نشده و قدیمی
نکات منفی
 • گرافیک ضعیف نسبت به باقی بازی ها
 • نداشتن ویدیوهای زیاد در گالری تصاویر
 • خرید بازی Street Fighter 5

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  19 − هفت =