همان طور که پیش از این اعلام شده بود، بازی God of War PS4 در تاریخ 20 آوریل 2018 برای کنسول PS4 عرضه خواهد شد. در این مقاله 10 دانستنی از بازی God of War PS4  را برای شما همراهان کروکوگیم، بیان خواهم کرد. با نزدیک تر شدن به تاریخ عرضه بازی، حقایق بیش تری پیرامون “خدای جنگ” مطرح می شود. نکات زیر، آخرین دانستنی های منتشر شده از بازی God of War PS4 محسوب می شوند.

10- پیشرفت گرافیک از 2016 تا 2018

در نمایشگاه E3 سال 2016، بازی God of War PS4 برای اولین بار به نمایش گذاشته شد. اولین نسخه از تریلر خدای جنگ، با گرافیک و جلوه های بصری خود، تعجب همگان را برانگیخت. گرافیکِ نسخه ای از بازی (تریلر آن در سال 2016 منتشر شد)، به قدر کفایت عالی بود. اما توسعه دهندگان Santa Monica در این 2 سال بیکار نبوده اند و موفق شدند پیشرفت شگرفی در گرافیک بازی به وجود آورند.

10 دانستنی از بازی God of War PS4

همان طور که در عکس بالا پیداست جزییات زیادی به بازی اضافه شده است. این تغییرات عمده در گرافیک، بازی God of War PS4 را به یکی از خوش ساخت ترین بازی های PS4 تبدیل کرده است.

9- سلاح قدیمی کریتوس در نسخه PS4؟

سلاح قدیمی کریتوس (Blade of Chaos) که از اولین نسخه همواره در بازی God of War حضور داشته، در نسخه God of War PS4 به چشم نمی خورد. در تریلرهای اولیه منتشر شده از بازی، کریتوس در حال مبارزه با یک تبر (Elemental Leviathan Axe) دیده می شود. بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند، Blade of Chaos در ادامه داستان بازی، بار دیگر مشاهده خواهد شد.

تصور کریتوس بدون Blade of Chaos، غیر ممکن بود.

اما با نزدیک شدن به تاریخ عرضه جهانی بازی God of War PS4 و تست آن توسط منتقدین مختلف، مشخص شد در این نسخه خبری از سلاح Blade of Chaos نیست. تبری که به آن اشاره شد و یک سپر، تنها ابزارهایی هستند که کریتوس برای کشتن دشمنان و دفاع از خود در اختیار دارد.

10 دانستنی از بازی God of War PS4
Blade of Chaos

البته باید به این نکته اشاره کرد تبر Leviathan Axe قابلیت های فروانی دارد. کریتوس می تواند تبر خود را به سمت دشمن پرتاب کند و مانند پتک تور (Thor Hammer)، دو باره آن را در دستان خود بگیرد. تبر کریتوس در طول بازی آپگرید و قابلیت های متنوعی به آن اضافه خواهد شد.

8- تغییر در نحوه مبارزات و دوربین بازی

برای اولین بار در تاریخ بازی های God of War، زاویه ی دوربین بازی، تغییر کرده است. در نسخ قبلی بازی خدای جنگ، دوربین سینمایی ثابت (Fixed Cinematic Camera) در بالای صحنه حضور داشت. که بازی از آن زاویه قابل مشاهده بود. در God of War PS4 زاویه دوربین قبلی جای خود را به یک دوربینِ بالای شانه داده است. این زاویه دوربین که “Over the Shoulder Camera” نام دارد بسیار مشابه بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice است.

10 دانستنی از بازی God of War PS4

این دوربین جدید تغییرات عمده ای در نحوه مبارزات کریتوس به وجود آورده است. به طوری که صحنه های شلوغ مبارزه، به تعدادی نبرد تن به تن تقسیم می شود.

7- آترئوس

در بازی God of War PS4 پسری وجود دارد که به زودی مشخص می شود پسر کریتوس است. او آترئوس (Atreus) نام دارد. در طول بازی کریتوس سعی می کند مهارت های مختلف را به او آموزش دهد. آترئوس کمانی (Talon Bow) در دست دارد که با استفاده از آن در نبردها به پدرش کمک می کند.

10 دانستنی از بازی God of War PS4

6- چهار درجه سختی مختلف برای بازی God of War PS4

شما می توانید بازی God of War PS4 را با 4 حالت سختی مختلف تجربه کنید. سخت ترین حالت بازی، Give Me A God of War نام دارد که هیجان فراوانی را برای شما به ارمغان می آورد. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص 4 درجه سختی مختلف بازی خدای جنگ، می توانید روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

5- مدت زمان لازم برای پایان بازی God of War PS4

طبق اعلام Barlog (کارگردان بازی) مدت زمان لازم برای پایان بازی در حالت های مختلف، به طور میانگین بین 25 الی 35 ساعت تخمین زده شده است. بدیهی است که درجه سختی بازی و مهارت بازیکن، از عوامل موثر -در زمان مورد نیاز برای پایان بازی- محسوب می شود.

4- داستان و مکان بازی

10 دانستنی از بازی God of War PS4

اتفاقات بازی God of War PS4 بعد از زمان God of War lll روی می دهد.

کریتوس در سال های غیبت، از یونان باستان به سمت اسکاندیناوی سفر کرده است.

در این نسخه، اساطیر یونان جای خود را به اساطیر اسکاندیناوی داده اند. به نظر می رسد این تغییر مکان، ماجراجویی ها و چالش های جدیدی برای کریتوس و دوستدارنش به وجود خواهد آورد.

3- Boss Fight های انتخابی

به گفته Barlog بر خلاف نسخه های گذشته بازی God of War، در این شماره شاهد Boss Fight های انتخابی خواهیم بود. نبرد با موجودات غول پیکر، همواره جزء جذاب ترین بخش های بازی خدای جنگ بوده است. به نظر می رسد، در این نسخه آزادی بیش تری به بازیکنان داده شده است تا با بعضی از Boss ها مبارزه نکنند. جزییات بیش تری از نحوه این روند منتشر نشده است.

2- تاریخ عرضه بازی God of War PS4

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، بازی God of War PS4 در تاریخ 20 آوریل 2018 (31 فروردین 1397) منتشر خواهد شد.

تاریخ عرضه نسخ قبلی God of War

  • God of War l (PS2): 22 March 2005
  • God of War ll (PS2): 13 March 2007
  • God of War lll (PS3): 16 March 2010
  • God of War Ascension (PS3): 12 March 2013

با نگاهی به تاریخ عرضه نسخ قبلی God of War مشخص می شود، Sony زمان طلایی برای انتشار شاهکارهای خود را پیدا کرده است. تمام نسخ بازی God of War در یک بازه زمانی (March-April)، منتشر شده اند.

1- بالاترین نمره از منتقدان Metacritic

بازی God of War PS4 تا کنون (25 فروردین 97) موفق به کسب نمره 95 -از مجموع 83 نقد منتشر شده- در سایت Metacritic شده است. این یک رکورد برای سری بازی های God of War محسوب می شود.

نمرات نسخ قبلی بازی God of War از سایت Metacritic

  • God of War l (PS2): 94
  • God of War ll (PS2): 93
  • God of War lll (PS3): 92
  • God of War Ascension (PS3): 80

نسخه PS4 بازی God of War در کنار نسخه Remastered شده بازی Last of Us در صدر بهترین بازی های PS4 (از نگاه Metacritic)  قرار گرفته است. این بازی ها، هر دو نمره بسیار عالی 95 را از سوی منتقدین کسب کرده اند.

خرید بازی God of War

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =