هنگامی که یک کپی فیزیکی از بازی جذاب PS4 را خریداری می کنید متوجه خواهید شد که این بازی زبان مورد نظر شما را پشتیبانی نمی کند و شما هیچ وقت DLC ها را در آن به راحتی نخواهید دید. انتشار بازی ها درسراسر جهان بر اساس regions آنها صورت می گیرد. در ادامه مقاله با ریجن Region بازی های PS4 آشنا خواهید شد.

بازی ها معمولا با تمام ps4 ها از مناطق مختلف سازگار می باشند. ولی اگر شما نگران DLC های قفل شده در منطقه، به روز رسانی ها، پچ ها و یا زبان پشتیبانی هستید، قبل از خرید باید یک شاخصه منطقه (region) مشخص نمایید.

ریجن Region بازی های PS4
تصویر ۱: کدهای روی محصول
ریجن Region بازی های PS4
تصویر ۲: کدهای محصول

برخی از بازی ها در مناطق مختلف تغییراتی از جمله نوع زبان و سانسور در خود دارند زیرا ممکن است در آن منطقه مناسب نباشد. بنابراین، بازی ها در دسته های وابسته به مناطق منتشر می شوند. همانطور که در تصاویر بالا دیده می شود، شما ممکن است در گوشه پایین پشت کپی فیزیکی خود یک نقشه مشخص با عددی بر روی آن مواجه شوید. این عدد نشان دهنده منطقه انتشار بازی می باشد.

برای بررسی اینکه آیا بازی شما خریداری شده مناسب منطقه مورد نظرشما می باشد یا نه در لیست زیر آنها را بررسی نمایید:

R0 – ALL

R1 – Bermuda, Canada, United States and U.S. territories

R2 – The Middle East, Western Europe, Central Europe, Egypt, French overseas territories, Greenland, Japan, Lesotho, South Africa and Swaziland

R3 – Southeast Asia, Hong Kong, Macau, South Korea and Taiwan

R4 – Australasia, Central America, the Caribbean, Mexico, Oceania, South America

R5 – The rest of Africa, Former Soviet Union, the Indian subcontinent, Mongolia, North Korea

R6 – Mainland China

در اینجا یک مقایسه بین ۳ منطقه مختلف از MHW منتشر شده:

ریجن Region بازی های PS4
تصویر ۳: کدهای ریجن
ریجن Region بازی های PS4
تصویر ۴: کد های ریجن بازی ها
ریجن Region بازی های PS4
تصویر ۵: کد روی محصول

همانطور که در تصاویر بالا دیده می شود، بازی ها از منطقه ۲، ۴ و ALL است. همچنین می توانید زبانهایی را که در بازی در پشت جلد بازی شما پشتیبانی می شود پیدا کنید. به این ترتیب اطمینان حاصل کنید که بازی خریداری شده به منطقه شما گره خورده باشد به طوری که می توانید هر گونه به روز رسانی یا DLC که از بازی شما پشتیبانی می کند را دانلود کنید.

این موضوع به خصوص برای کدهای PSN شما مهم می باشد. از آنجا که کد های PSN برای کشوری خریداری می شود، آن باید با حساب PSN کشور مورد نظر مطابقت داشته باشد. این موضوع در مورد DLC ها نیز شامل می شود. آنها باید منطبق بر منطقه حساب PSN منطقه ای باشد که بازی از آن خریداری شده است.

لطفا نظرات خود را درباره کدهای Region بازی های PS4 به صورت دیدگاه در پایین مقاله به اشتراک بگذارید.

خرید کنسول پلی استیشن ۴ اسلیم (PlayStation4 (PS4 Slim 500GB (کپی خور)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *