E3 2019 یکی از بزرگترین و مهم ترین کنفرانس های ویدئویی در جهان می باشد و هم اکنون در حال پخش است. بسیاری از بزرگترین شرکت ها هنوز به نمایشگاه می آیند. از جمله آنها پلتفرم های مایکروسافت و نینتندو و Square Enix (معمولا کمپانی Sony در آن حضور داشت) هستند. حتی گوگل نیز رویداد Stadia Connect را قبل از E3 برگزار کرد. با این حال امسال شرکت سونی در این کنفرانس حضور نداشت ما در این مقاله علت آن را برای شما تحلیل می کنیم.

سونی در اواخر سال 2018 اعلام کرد که در سال 2019 شرکت نخواهد کرد، زیرا به دنبال سایر فرصت های نوآورانه برای ارتباط با جامعه خود است. طرفداران PlayStation در کل جهان برای ما بسیار مهم هستند و ما به طور مداوم به فکر نوآوری برای بیشتر لذت بردن کاربران خود هستیم. نماینده پلی استیشن در آن زمان گفت: “در نتیجه، تصمیم گرفتیم که در E3 در سال 2019 شرکت نکنیم “.

سونی یک هیجان بزرگ برای انحصارات خود در نظر دارد. به تازگی یک تریلر جدید از بازی Death Stranding منتشر کرده و تاریخ انتشار آن را نیز اعلام نموده است. پیش از آن، اولین اطلاعات مربوط به نسل بعدی کنسول پلی استیشن PS5 را به اشتراک گذاشت. اگر چه هنوز اسم رسمی نداریم (ما به سادگی فرض بر این می گیریم که PlayStation 5 خواهد بود)، ما همه چیز را درباره مشخصات و سایر عناصر کنسول می دانیم. امسال اولین بار است که سونی تصمیم گرفته E3 را از زمان ورود به کسب و کار بازی های ویدئویی در اواسط دهه 90 امتحان کند.

در حالی که سونی کاملا از دیده پنهان گشته، شرکت های دیگر برنامه های E3 خود را در سال های اخیر تعدیل کرده اند. برای مثال، مایکروسافت از فضای نمایشگاه در مرکز کنفرانس لس آنجلس نزدیک به سال 2018 نقل مکان کرد. چیزی که در سال جاری دوباره انجام می شود. از سوی دیگر، نینتندو، اجرای نمایش های زنده تلویزیونی را در E3 به نفع پخش برنامه های تلویزیونی محبوب خود، اغلب کوتاه تر، ضبط شده Nintendo Direct و یا متوقف کرد. سونی نیز با جلسه E3 2018، چیزی جدیدی را امتحان کرد.

این شرکت تصمیم به انجام یک تجربه “هدایت شده” تقریبا عجیب و غریب کرد که تنها  بر روی چهار بازی متمرکز شده اند. البته واکنش ها به این سمت چندان موافق به ساب نمی آمد. E3 2019 تنها رویداد مهم امسال نیست که سونی در آن شرکت نمی کند. این شرکت اخیرا تایید کرده است که PlayStation Experience سالانه خود را در اختیار نخواهد گذاشت.

Shawn Layden رئیس پلی استیشن گفت: “ما نمی خواهیم انتظارات چندان بالا ببریم که نتوانیم از پس آن برآییم. تصمیم سختی بود، اما بر آنیم که امسال تجربه PlayStation را نداشته باشیم. ”

با اینکه که سونی در E3 نخواهد بود، هم چنان انتظار می رود که این نمایشگر اخبار بزرگی را به ارمغان بیاورد. مایکروسافت کنسول جدید Xbox خود، Scarlet و همچنین بازی The Software-George RR Martin، Elden Ring را اعلام خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت crocogame همراه باشید. لطفا نظرات خود را درباره کمپانی Sony به صورت دیدگاه در پایین مقاله به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =