بر اساس اخبار بازی های ویدویی، اولین برنامه بازی موبایل Nintendo با نام Miitomo قطع شد. علت اصلی آفلاین شدن اپلیکیشن Miitomo ضرر مالی و استقبال کم کاربران بوده است. این برنامه بر روی پلتفرم های ios و android عرضه شده است.

 چندی پیش، Nintendo خبر آفلاین شدن برنامه Miitomo را در 19 اردیبهشت 1397 داد. این کمپانی به دلیل عدم جذب کاربران کافی، تصمیم گرفت تا در 9 می امسال (19 اردیبهشت) پشتیبانی از این سرویس را قطع کند.

لیست عدم فعالیت اپلیکیشن Miitomo

  • شما دیگر نمیتوانید پیام ها یا پاسخ های خود را در برنامه مشاهده کنید.
  • از اقلامی که در برنامه به دست آورده اید، از جمله لباس، تصاویر پس زمینه یا پوستر نمی توانید استفاده کنید.
  • شما نمی توانید شخصیت Mii خود را به حساب نینتندو منتقل کنید.
  • شخصیت Sidekick Mii حذف خواهد شد.

کمپانی Nintendo در سال 2016 اپلیکیشن Miitomo را برای دستگا‌ه‌ های موبایل منتشر کرد. او به کاربران اجازه داد تا به کمک راه ‌هایی جذاب ‌تر با دوستان خود ارتباط برقرار کنند. Miitomo بیش از آن که یک بازی ویدیویی باشد، به عنوان اپلیکیشنی برای برقراری ارتباط میان گیمرها مورد استفاده قرار گرفت. در واقع یک برنامه و شبکه ‌اجتماعی مشابه Tomodachi Life است.

آشنایی با اپلیکیشن Miitomo

Miitomo در واقع اولین نرم‌ افزار موبایل کمپانی نینتندو به شمار می ‌رود که در آن تعدادی از ایده‌ های جذاب این کمپانی دیده ‌شد. در بدو ورود به اپلیکیشن، Miitomo با دوربین جلوی موبایل از شما یک سلفی می گیرد تا بتواند یک کاراکتر کارتونی به عنوان آواتار یا Mii در برنامه بسازد. کاراکتری که شکل و شمایلش مطمئنا شما را به یاد عنوان محبوب Wii Sports خواهد انداخت. پس از ساخت Mii، او از شما در مورد مسائلی همانند برنامه تلویزیونی مورد علاقه یا کارهایی که قصد انجامشان را تا ده سال آینده دارید سوالاتی می پرسد. پاسخ شما با دوستانتان در شبکه اجتماعی Miitomo به اشتراک گذاشته می شود تا یکدیگر را بهتر بشناسید.

تعداد کاربران Miitomo

Miitomo در ابتدای عرضه اش 4 میلیون کاربر فعال داشت و نینتندو به صورت هفتگی، درآمدی معادل 280 هزار دلار از طریق خرید های درون برنامه ای این برنامه کسب می نمود. این عنوان در ابتدا یک پیروزی موفق آمیز بود. در حقیقیت به بالاترین نمودارهای دانلود رایگان ios در ایالات متحده و ژاپن رسید. این اپلیکیشن طی تنها سه روز، توانست یک میلیون کاربر به دست آورد. با این حال، این موفقیت کوتاه بود و رفته رفته تعداد کاربران کاهش یافت.

اهداف Nintendo برای بازارهای موبایلی

تاریخچه Nintendo

اگر بخواهیم قطب بزرگ عرضه کننده کنسول ‌های بازی صنعت گیم را به ترتیب سن و سال قرار دهیم، بزرگترین آن‌ ها Nintendo است (حتی بزرگ تر از سگا و آتاری). Nintendo، از معروف ترین و قدیمی‌ ترین شرکت‌ های بازی ‌های کامپیوتری در جهان به‌ شمار می ‌آید. اکنون ۱۲۸ سال از عمر کمپانی پرآوازه نینتندو می‌ گذرد. در واقع قدیمی‌ ترین شرکت بازی‌ سازی دنیا و سومین شرکت ارزشمند ژاپن می‌ باشد.

ضمن تشکر و قدردانی فراوان از حضور سبز کلیه ی عزیزانی که تا کنون با همراهی صمیمانه ی خود بنده ی حقیر را یاری نمودند، لطفا نظرات خود را برای گروه crocogame در قسمت پایین مقاله به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =