حرکت PlayStation 4 کاملا صعودی می باشد. کنسول ps4 با انحصارهای بزرگ، مدام به سمت ارتقا و پیشرفت است. دو بازی برتر سال 2018، God of War و Spider-Man تنها در PS4 درخشیدند. این عنوان ها در کنار بازی های رقابتی محبوب بازیکنان مانند Red Dead Redemption 2 و Dead Cells آمدند. در کنار این ها بازی بسیار تاثیرگذار Tetris Effect برای کنسول ps vr بسیار خوش درخشید. این بازی به تنهایی طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد.

در این مقاله ما لیست بهترین بازی های سال 2018 را به ترتیب حروف الفبا برای شما قرار می دهیم و علت این درخشیدن نیز در هر قسمت ذکر خواهد شد.

Dead Cells

کنسول ps4
تصویر 1: بازی Dead Cells

این بازی شگفت انگیز در ابتدا با ناسازگاری هایی رو به رو بود و تناقض هایی در آن به چشم می خورد. این یک بازی Metroidvania است -ژانری شناخته شده برای پیشرفت شخصیت خود- اما در واقع یک roguelike به حساب می آید. Dead Cells دارای توانایی های مبهم بی شماری می باشد. اسلحه شما از طریق هر عملیات پیشرفت می کند و به خوبی توانسته چرخه اقتصاد بازی را شکل دهد.

خرید یک سلاح جدید یا ابزار ثانویه از فروشنده جزو مواردی است که می توانید در طول یک دوره پیدا کنید و به بازی اضافه نمایید. شما می توانید نسبت به سلاح هایی که متناسب با سبک بازی شما هستند شانس یافتن راه درست را بیشتر نمایید. با گذشت زمان Dead Cells خود را با سیستم های بازی یکپارچه می نماید.

God of War

کنسول ps4
تصویر 2: بازی god of war

امسال کمپانی Sony Santa Monica نشان داد چگونه مدرنیزه کردن یک سبک کلاسیک می تواند با لطافت و بی عیب و نقص باشد. خشم Kratos در سری جدید بازی نیز دیده می شد ولی این بار دیر باوری و خستگی چیزی جدیدتر از همیشه به نظر می آمد. مهم تر از همه، او اکنون یک پدر است که سعی می کند از همان مسیری که منجر به آسیب فرزندش می شود جلوگیری کند و در زندگی خود با درد زیادی رو به رو شود.

طراحی هوشمندانه سلاح جدید او به نام Leviathan Axe یک حس منحصر به فرد می باشد و در گیم پلی بازی تاثیر به سزایی می گذارد. این شمشیر از طراحی های Marvel الهام گرفته است.

هنگامی که ضرب و شتم در بازی شروع می شود، سطح شدید عاطفی به بازی باز می گردد. Kratos علاوه بر یک پدر عالی، خستگی حقیقی را برای پسرش به ارمغان می آورد. ریشه های خشونت و گاه کمدی، اشتباهات گذشته این سری بازی را از بین می برد.

Red Dead Redemption 2

کنسول ps4
تصویر 3: بازی Red Dead Redemption 2

کمپانی Rockstar شهرت خود را از بمب گذاری ها و حس شادابی و طنز پردازانه به دست آورده است. با این حال، Red Dead Redemption 2 با آرامش، انتظارات شما را از بین می برد و گیم پلی آن را به صورت کاملا دقیق تنظیم می نماید. به طوری که قصد داشت شما را با چکمه های چرمی و اسلحه های قدیمی به یک راهزن در گذشته تبدیل کند. کسانی که این بازی را خریداری نمودند مطمئنا داستان آن برایشان یک جایزه و پاداش به حساب می آمد. Red Dead Redemption 2 بیشتر بر روی آنچه احساس می شود تمرکز می کند تا آنچه رخ می دهد.

در دنیای جهان باز بازی هر نوع آب و هوایی که تصور کنید به چشم می خورد. شما برای شکار و یا تجارت به دشت ها و کوه ها می روید تا حیوانات مورد نیاز را شکار نمایید. اسبی همواره شما را همراهی می نماید به طوری که گویی با شما پیوند برقرار نموده است.

اسلحه های شما قابلیت سفارشی سازی دارند و شما می توانید همانند یک گاو چران از آنها استفاده نمایید. شما می توانید با سرقت یا یاری رساندن به دیگران مراحل را طی کنید. همچنین شما با زدن کمپ یا اردوگاه می توانید لذت بازی را دو چندان نمایید. به علاوه لباس پوشیدن بسته به نوع آب و هوا، تنوع خوبی به گیم پلی بازی می بخشد. اتفاقاتی که در اردوگاه و بین شخصیت ها می افتد به موضوعات وفاداری و افتخار نیز مرتبط می شود.

Spider-Man

کنسول ps4
تصویر 4: بازی Spider-Man

بزرگترین عنصر برای رسیدن به رویای مرد عنکبوتی پرت کردن تار به حساب می آید. ایستگاه های ماموریتی به طور گسترده در سراسر منهتن گسترش یافته است. همچنین یکی از جذابیت های دیگر این عنوان دوگانگی شخصیت اصلی بازی می باشد که در مبارزات به نوع بسیار قوی تری وارد می شود. پرتاب تار از بین انگشتان او می تواند یکی از سلاح های اصلی او به حساب بیاید.

کمپانی Insomniac با داستانی افسانه ای به خوبی می تواند شگفت انگیز و پر معنا باشد. کاراکترهایی مانند MJ و Miles بخش های کاربردی داستان را به عهده می گیرند. در همین حال خائنانی مانند Mr. Negative و Norman Osborn انگیزه مبارزات را زنده نگه می دارند. قلب داستان با Otto Octavius ،Peter’s scientist boss، دوست و مربی می تپد.

پیتر پارکر با ماجراهای فوق العاده و دلهره آور به عنوان یک ابر قهرمان در جدول بهترین بازی های ps4 قرار گرفته است.

Tetris Effect

کنسول ps4
تصویر 5: بازی Tetris Effect

Tetris تقریبا در هر پلتفرمی وجود داشته و هم اکنون باید ببینیم چه چیزی باعث شده تا نسخه ps vr آن اینگونه برای بازیکنان جذاب و سرگرم کننده ظاهر شود. نسخه جدید این بازی به همراه انواع سبک های موسیقی، ژانرهای مختلف این بازی و همچنین تنظیمات زمینه و ترکیب سبک  visualizer آن را از دیگر بازی های این چنینی متمایز ساخته است.

یک مکانیک جدید به شما اجازه می دهد به همراه گزینه های مکث، زمان بیشتری برای تمرکز پیدا کنید. Tetris Effect برای تمامی بازیکنان چه به صورت مبتدی و چه به صورت حرفه ای مهیا و آماده می باشد و نمی گذارد در هیچ زمینه ای احساس خستگی به آنها وارد شود. همانطور که این بازی بر روی سیستم ps vr اجرا می شود بنابراین نباید از آن انتظار حالت کلاسیک را داشت و این را بدانید که این بازی در رده خود بسیار مدرن و پیشرفته می باشد.

لطفا نظرات خود را درباره 5 بازی برتر کنسول ps4 سال 2018 به صورت دیدگاه در پایین مقاله به اشتراک بگذارید.

خرید بازی God of War

خرید بازی Marvel Spider Man برای PS4

خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =